Dům s pečovatelskou službou a Dům sociálních služeb mají nová loga od známého výtvarníka Jiřího Davida

18/09/2014

V pondělí 15. září předal výtvarník Jiří David 1. zástupci starosty JUDr. Petrovi Lachnitovi dvě umělecká díla – loga , které slavný výtvarník vytvořil pro Dům s pečovatelskou službou v Zubatého 10 a Dům sociálních služeb v ulici Na Neklance.

Obě sociální zařízení provozuje příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (csop5.cz). Po předání výtvarných děl následoval podpis licenční smlouvy o bezplatném užívání obou výtvarných děl.

Motivy se postupně začnou objevovat na všech tištěných a elektronických materiálech týkajících se uvedených středisek. Loga moderním způsobem symbolizují lidský život, stáří a apelují na ochotu nás všech chápat a pomáhat seniorům.

Autor, který pro Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 obě loga zcela zdarma ztvárnil, je významný český malíř a fotograf. Je spoluzakladatelem umělecké skupiny Tvrdohlaví, která vznikla v roce 1987. Jiří David od druhé poloviny 80. let výrazně spoluvytváří podobu i atmosféru českého umění. Svými malbami s volným využíváním znaků a politických symbolů významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. let, kdy se také začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti. Jiří David se také věnuje mediální angažovanosti.

Originály uměleckých děl jsou vystaveny ve vstupních halách obou zařízení.

Výtvarník Jiří David předal nová loga zástupci starosty Prahy 5 JUDr. Petru Lachnitovi a zaměstnancům CSOP osobně.