Druhý pokus o prodej areálu SANOPZ II.

25/03/2003

Rada MČ Praha 5 zrušila dvě své původní usnesení (prodej konkrétní osobě a dlouhodobý pronájem) týkající se areálu Na Cihlářce 6, známého též pod označením SANOPZ II. Zrušením usnesení a následným zveřejněním záměru prodeje souboru nemovitostí se opět otevírá cesta k jejich prodeji, který loni neschválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Druhý pokus o prodej areálu SANOPZ II.

Podobný krok pak následoval i ze strany ZMČ Praha 5, které též zrušilo původní usnesení o prodeji areálu panu Ing. Otto Novákovi za 42 milionů korun s podmínkou 10 let zachování provozu zubního střediska a lékárny.

Samotný areál tvoří pozemky o celkové rozloze přes 4350 m2, na kterých stojí užívané objekty vrátnice s lékárnou a novější objekt zubního střediska. Přízemní lehký pavilon a největší stavba – původní sanatorium z dob první republiky – nejsou užívány již zhruba 10 let.

Radnice se nadále domnívá, že prodej celého areálu je pro městskou část výhodnější, než jeho prodej po částech či dlouhodobý pronájem.