Dramaturgické vedení galerie v Portheimce se změní

19/01/2011

Výstavní síň Portheimka získá v novém roce novou dramaturgickou radu. Stávající dramaturgická rada složená ze zástupců radnice městské části Praha 5 (Michal Šesták, Daniel Ebel, Jitka Matoušková) a přizvaných odborníků (Lubomír Brožek, Michal Šimek, Alice Mžyková a Jiří Jaskmanický) byla jmenována Radou MČ Praha 5 26. května 2009.

Pro nové volební období je již nefunkční. Rada MČ Praha 5 má nyní na stole návrh na její odvolání.

„Komise kulturní na svém zasedání 4. ledna doporučila Radě tuto dramaturgickou radu odvolat,“ podotýká starosta Radek Klíma.

Zároveň komise kulturní uložila zastupitelce MČ Praha 5 Marii Ulrichové – Hakenové ve spolupráci s radním pro školství a kulturu Angelem Marinovem vypracovat do druhé poloviny ledna návrh složení nové dramaturgické rady.

Galerie Portheimka spadá pod odbor školství a kultury Úřadu MČ Praha 5. Dramaturgická rada složená ze zástupců radnice a z odborníků z oblasti kultury dohlíží na koncepční rozvoj činnosti galerie. Za dobu svého fungování pod vedením radnice, pod nějž se po intermezzu, kdy její provoz zajišťovala soukromá společnost, vrátila v roce 2007, se vypracovala ze skomírající kulturní instituce v respektovanou součást pražské kulturní nabídky.