Dostihový den s Prahou 5 slibuje atraktivní podívanou pro celou rodinu

26/08/2014

Conseq Park Velká Chuchle je jediným dostihovým závodištěm na území hlavního města Prahy a právě v neděli 31. srpna zahájí druhou polovinu letošní sezóny. Aby konec prázdnin nebyl, zejména pro školáky, smutný, připravili pořadatelé ve spolupráci s městskou částí Praha 5 a pod záštitami zástupkyní starosty JUDr. Naděždy Kratochvílové a PhDr. Marie Ulrichové-Hakenové kromě osmi napínavých dostihů také bohatý doprovodný program.

Začátek bude tradičně ve 14 hodin. Nejmladším návštěvníkům budou k dispozici krytý  dětský koutek (uvnitř tribuny) Hříbátka i zbrusu nové venkovní dětské hřiště s  houpačkami, skákadly, prolézačkou a dalšími atrakcemi. Chybět samozřejmě nebudou ani tři populární chuchelští poníci Jupík, Vilík a Bajaja, kteří děti svezou zdarma (ale lze jim přinést i něco dobrého na zub, například jablko nebo mrkev).

Značnou oblibu si získal i malý zoo koutek, umístěný nedaleko jízdního prostoru poníků. „Na trenažéru dostihového koně si pak bude možno zkusit, že žokejové a žokejky to v dostihu vůbec nemají lehké,“ uvedla zástupkyně starosty Naděžda Kratochvílová. Infostánek (přízemí tribuny) nabízí celou škálu suvenýrů, omalovánky, knížky, či nové pexeso s dostihovou tématikou a zájemci si mohou nechat otisknout i pamětní razítko. Občerstvení je po celý den zajištěno jak stánkovou formou, tak i v restauraci se standardní nabídkou jídel.

„Doprovodný program odpoledne představí řadu vystoupení především tanečních souborů, sídlících právě v Praze 5, a k vidění budou ukázky orientálních tanců, pole dance, samby, či stepařského umění,“ informovala zástupkyně starosty Marie Ulrichová-Hakenová. Na své si přijdou i milovníci historie a motoristické elegance, jelikož na závodišti budou vystavena krásná auta členů 1st Veteran US Car Club Praha.

K dostihové atmosféře neodmyslitelně patří i vzrušení ze sázek a tipovat tentokrát bude možné v osmi dostizích, mezi nimiž tím hlavním bude supervytrvalecký, tzv. klasický test pro tříleté koně: 69. St. Leger s Prahou 5.