Dostihový den s Prahou 5 proběhne již tuto neděli!

23/08/2012

V neděli 26. srpna se můžete těšit na Dostihový den s Prahou 5, který proběhne na závodišti ve Velké Chuchli opět pod záštitou MUDr. Radka Klímy (TOP 09) – starosty Prahy 5. Akce nabízející bohatý doprovodný program pro celou rodinu obsahuje osm dostihů. Vrcholem programu bude nejdelší klasický test, “67. St. Leger s Prahou 5”, na jehož startu se sejde rekordní počet šestnácti kandidátů, včetně šesti ze sedmi umístěných aktérů v červnovém Českém derby Rádia Impuls.

Po bezmála dvouleté odmlce se na pražské dráze představí pětinásobný český žokej-šampión a momentálně lídr jezdeckého žebříčku ve Španělsku Václav Janáček. Celkem je na osmi startovních listinách 103 koní a 35 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin.

Dospělé jistě zaujme možnost si vsadit na dostih, přičemž nejnižší podání je pouhých 20 Kč. Atmosféru dostihů si tedy jistě vychutnají všichni účastníci bez rozdílu věku. Vyvrcholením akce je závěrečný a nejdelší dostih Klasické trojkoruny pro nejlepší tříleté vytrvalce.

Vstupné na akci činí 120 Kč, nicméně je připraveno mnoho slev. Na 50% slevu mají nárok studenti do 26 let a mládež do 18 let věku, držitelé In-karty ČD, zákazníci partnerských společností. Zdarma mají vstup děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP a ZTP-P. Vstup zdarma získají též držitelé ročního jízdního kuponu na pražskou MHD (nahraného na Opencard).

Doporučujeme využít vlakový způsob dopravy linkou S7, která jezdí z Hlavního i Smíchovského nádraží každou půlhodinu a ve Velké Chuchli je zhruba za 15 minut.

Na akci bude možné přispět také do charitativní sbírky Pomozte dětem.

Další program:

14:00 – Cena Elektrizace železnic Praha (III. k., 3300 m): v úvodní kapitole seriálu přes proutěné překážky jedenáct aktérů, mezi nimi i účastník německého Derby Mi Senor, či bronzová z Ceny prezidenta republiky Pikardie.
14:30 – Cena Výživových programů Fitmin (III. k., 1400 m): ve druhé kapitole populární série pro dvouleté tuzemské odchovance maximální počet šestnácti startujících.
15:00 – Cena Dino Toys (hdcp II. k., 2400 m): týden po karlovarském snadném triumfu bude o další, tentokrát na své domácí dráze, usilovat klisna Irish Fire.
16:10 – Cena EBF (III. k., 1200 m): čtyři ze sedmi juniorů jsou ve hře o bonus Racing Postu 10 tisíc liber.
16:40 – Cena Hydro-X, s. r. o. (hdcp IV. k., 1400 m): ve druhém nedělním handicapu tucet uchazečů bez jasného favorita.
17:10 – Cena SusPro, s. r. o. (III. k., 1600 m): další dostih s plnými startovními boxy, v poli šestnácti českých odchovanců může ke dvěma loňským vítězstvím přidat třetí výhru tříletý hnědák Le Payda.
17:40 – Cena Velkého pořadí (IV. k., 1800 m): šesté nedělní vystoupení pětinásobného šampióna Václava Janáčka, jeho kůň Freddie Merc sestupuje o dvě kategorie níže a má vítězné ambice.

Pro děti: jízdy na ponících a “Hříbátka”!

Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti (např. svézt se na tradičním dřevěném kolotoči) a bavit se v krytém dětském koutku “Hříbátka” situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

www.velka-chuchle.cz