Dočasná změna ve vedení tramvajových linek 7 a 15 v souvislosti s uzavírkou vestibulu metra Anděl

19/09/2017

V souvislosti s plánovaným uzavřením vestibulu stanice metra Anděl a s ohledem na aktuálně provedené přepravní průzkumy u tramvajových linek 10 a 16 a již několik obdržených připomínek z řad cestující veřejnosti, bude částečně posílen přepravní vztah Kotlářka – Anděl – Palackého náměstí, resp. Karlovo náměstí.
Vzhledem k nemožnosti navýšení počtu spojů (omezená kapacita průjezdu zejména přes Palackého náměstí) se připravuje, s platností od 25. září, dočasná změna spočívající v záměně koncových úseků tramvajových linek 7 a 15. Linka 7 bude vedena z Kotlářky a linka 15 z Radlic. Tímto opatřením bude zajištěno rovnoměrnější rozložení cestujících mezi linky 7, 10 a 16 již od Kotlářky tak, aby byla i část volné kapacity pro očekávanou navýšenou přepravní poptávku mezi Andělem a Palackého náměstím. Současně s tím dojde i ke sloučení nástupní zastávky Anděl ve směru Karlovo náměstí a I.P.Pavlova, což rovněž přispěje k rovnoměrnějšímu vytížení linek a zvýšení komfortu pro cestující.
Změna je plánována jako dočasná, a to v souběhu s výlukou tramvajové dopravy v Nuselském údolí do prosince tohoto roku s tím, že se situace bude průběžně sledovat a vyhodnocovat pro maximální spokojenost cestujících.