Dětský ostrov mění tvář, nabídne novinky pro děti i sportovce

15/08/2013

V současné době probíhá celková rekonstrukce Dětského ostrova v Praze 5, který byl silně poničen červnovými záplavami. Kromě sanačních prací a dekontaminace jej ale čeká i kompletní rekonstrukce. Ostrov díky ní nabídne kromě dětského hřiště také nové zázemí v podobě multifunkčního sportoviště nejen pro obyvatele páté městské části.

„Žádáme veřejnost o pochopení a toleranci, vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci v tuto chvíli není možné Dětský ostrov navštěvovat. Kvůli plánovanému rozsahu prací a časové náročnosti dekontaminace a obnovy půdy bude tamní hřiště s největší pravděpodobností otevřeno na jaře 2014,“ informoval starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený (UNP).

Aby mohlo hřiště bezpečně sloužit dětem, je třeba v místě provést kompletní sanační práce, dekontaminaci půdy i rekonstrukci povrchů. Právě půda byla červnovými záplavami zasažena nejvíce. Nejprve bude odtěžena část kontaminovaného zeminy, kde byly identifikovány těžké kovy a ropné produkty.  V druhé fázi revitalizace odborníci kompletně obnoví umělé povrchy. Odstraněním následků povodně ale práce na Dětském ostrově nekončí.

„Naším cílem je vybudovat moderní multifunkční sportoviště na míčové sporty jako je házená, kopaná, nohejbal apod. Dále se počítá s prostorem pro beachvolejbal, který v naší městské části chybí,“ dodává zástupce starosty Prahy 5 Jaroslav Nedvěd (UNP).

Na atraktivitě Dětskému ostrovu přidá i novinka, že tam bude možné hrát pravděpodobně novou olympijskou disciplínu 3 na 3, což je podle oficiálního webu Českého olympijského výboru hra vycházející z basketbalu, přičemž se hraje na jeden koš.