Dětské dny v Praze 5 nabízí sport, kulturu i soutěže

29/05/2012

Městská část Praha 5 nabízí několik příležitostí k oslavám mezinárodního Dne dětí:

Nejprve vás srdečně zveme na Dětský den na Barrandově, který se koná dne 1.6. ve 14:00 v okolí Aquaparku a ZŠ V Remízku. Bohatý doprovodný program po celý den pro vás připravili v rámci projektu Barrandov žije děti ze škol, umělci a sportovci. Od 14 hodin bude probíhat Open turnaj na minihřištích ve fotbale a florbale a od 15:00 proti sobě nastoupí týmy bývalých reprezentantů ve fotbale Petra Gabriela a Tomáše Juna. Vedle programu na podiu a sportovních utkání  budou probíhat soutěže, zábavný a výukový program.

Na 1. června jsme pro děti připravili Děn dětí také na smíchovské náplavce pod patronátem radního Jaroslava Nedvěda. Od 14:00 do 18:00 hodin se mohou naši nejmenší spoluobčané těšit na sportovní olympiádu o ceny, loutkové divadlo, skákací hrad, ale také na zmrzlinu, palačinky a cukrovou vatu.

Další oslava Dne dětí pro první stupeň základních škol s názvem Kašpárkův ostrov se uskuteční 4. června 2012 od 9:00 do 13:00 na Dětském ostrově pod záštitou radního pro oblast školství, kultury a sportu Michala Šestáka. Děti si v průběhu akce budou moci zasoutěžit v mnoha disciplínách o hezké ceny. Zároveň se dozvědí i něco zajímavého z úst nejpovolanějších záchranářů a ochránců veřejného pořádku. Pro každého je připraven maličký dárek na památku. Program potrvá do 13:00.

V neposlední řadě si vás dovolujeme pozvat na oslavu Dětského dne pod záštitou radního JUDr. Petra Lachnita, která se odehraje 7. 6. 2012 od 9:00 v parku Sacre Cour za účasti strážníků Městské policie a hasičů. Mimo soutěžení a různé hry budou v parku po celý den k vidění například ukázky policejní a hasičské techniky. Děti jistě zaujmou i ukázky výcviku psů městské policie. Zájemci se budou moci mimo jiné také povozit na ponících.