Děti z mateřinky U Železničního mostu si užily kluziště MČ Praha 5

Naučit základy bruslení děti, které mají chuť a zájem. Inspirovat a získat rodiče pro to, aby s dětmi trávili společný čas aktivním způsobem – třeba na bruslích. To se podařilo v MŠ U Železničního mostu, která využila nabídku MČ Praha 5 rezervovat si ledovou plochu. Zdarma, včetně možnosti bezplatného zapůjčení „výzbroje a výstroje“.

Mateřská škola U Železničního mostu je další ze školních zařízení zřizovaných MČ Praha 5, které si pochvaluje možnost radnice zdarma využít kluziště „pětky“.

„Bruslení nám krásně umožnilo podpořit praktickými zkušenostmi téma probíhajícího Školního vzdělávacího programu,“ uvedla zástupkyně ředitelky MŠ U Železničního mostu Ivana Převorovská.

Příjemný správce kluziště půjčil dětem i rukavice

Podle jejích slov bylo objednání plochy snadné. „Ocenili jsme, že byla rezervována jen pro nás. Správce ledové plochy byl příjemný a dokonce nám nabídl i půjčit rukavice pro děti, které je zapomněly doma,“ podotkla paní zástupkyně.

MŠ byla na kluzišti s předškoláky i s mladšími dětmi – především ty přivítaly hromadu narolbovaného sněhu k „zimním“ hrám.

Došlo i na nácvik pádů

„Děti jsme seznámili se základními pravidly bezpečnosti při jízdě na bruslích, byla provedena kontrola výstroje a výzbroje. Snažili jsme se o procvičení základního bruslařského postoje – mírný podřep, zpevněné kotníky, protlačení pánve vpřed, osa těla – mírný předklon, paže ve výši pasu, dlaně směrem k ledu, hlavu držet zpříma. Procvičili jsme si nácvik pádů, nebát se spadnout, správně držet hlavu – vždy nad ledem, učit se vstát s názornou ukázkou,“ popisuje lekce bruslení zástupkyně I. Převorovská.

MŠ by kluziště uvítala i příští rok

Podle paní zástupkyně se děti naučily držet rovnováhu. Ten, kdo stál na bruslích poprvé, získal motivaci k dalším pokusům, úplným začátečníkům moc pomohla hrazdička.

„Naše mateřská škola uvítá kluziště i v příštím školním roce a budeme se snažit ho častěji využít. Chtěli bychom poděkovat MČ Prahy 5 za dobrý nápad, kdy bylo pro děti kluziště i vybavení nabídnuto zdarma,“ uzavírá Ivana Převorovská.