Den zdraví s Prahou 5

16/05/2008
 Městská část Praha 5 a Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 pořádá ve spolupráci s farmaceutickou firmou Pfizer „ Den zdraví “, který se uskuteční 29.5.2008 od 13:00 do 17:00 hodin v prostorách dvorany Úřadu MČ Praha 5, Štefánikova 13-15.
„Jsme přesvědčeni, že tato činnost by měla být automaticky realizována, alespoň jedenkrát ročně, na každém úřadu v celé Praze i republice. V konečném důsledku systém ušetří náklady na zdravotní péči i čas pacienta, kdy jeho léčba může být podstatně kratší a levnější,“ vyjádřil důvody podpory projektu starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Poslední květnový čtvrtek si občané budou moci nechat zdarma udělat zdravotnické úkony jako stanovení hladiny cholesterolu v krvi, měření krevního tlaku nebo měření množství tělesného tuku v organizmu.
 „Jedná se o tradiční akci, která je každoročně očekávána a hojně navštěvována. Lidé tuto preventivní akci mají rádi a vítají ji s povděkem,“ řekla zástupkyně starosty MČ Praha 5 Lucie Vávrová.
Den zdraví dále nabízí:
  •  Výživové poradenství
  •  Poradnu odvykání kouření
  •  Informace o prevenci HIV/AIDS a ostatních sexuálně přenosných onemocnění
  •  Prevenci nádorového onemocnění prsu u žen – instruktáž k samovyšetření
  •  Zdravotně-osvětové materiály