Den otevřených dveří aneb Praha 5 bez bariér

18/02/2009

V sobotu 21.2.2009 proběhne na MČ Praha 5 „Den otevřených dveří“. Tento den se  od 9.00 do 17.00 h otevřou dveře radnice návštěvníkům, kteří se budou chtít podívat do prostor úřadu, na kancelář starosty či do míst, kde jedná Rada městské části nebo zastupitelé. Prohlídka prostor úřadu bude probíhat v případě zájmu s výkladem o dni otevřených dveří, navazujících akcích radnice a celkovém programu.

„Den otevřených dveří je příležitostí seznámit zájemce s úřadem v jiném světle než z úředního pohledu. V rámci smíchovského masopustu je navíc ideální příležitost nabídnout místním i návštěvníkům městské části prohlédnout si běžně veřejnosti nepřístupné prostory,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Tento den je počítáno s prohlídkou například pracoviště Czech pointu, kanceláře starosty MČ Praha 5 a kanceláře radních, zasedací místnost RMČ. Ve velké zasedací místnosti zastupitelstva ve Štefánikovy ulici bude také připravena panelová výstava o Praze 5 a jejím rozvoji, která seznámí návštěvníky také s investičními cíli městské části ve střednědobém časovém horizontu, rozvoj městské části, její služby pro obyvatele a další informace.

Připravena je také prezentace mateřských a základních škol, prezentace služeb Centra sociální a ošetřovatelské pomoci a dětských hřišť a parků. Dorazit by měl i zástupce firmy Medifin a seznámit s rozvojem a zkvalitněním zdravotnických služeb v poliklinice Kartouzská.

Otevřena bude i budova na nám. 14 října a na Plzeňské, Infocentra úřadu MČ Praha 5 a také obřadní síň ve Stroupežnického ulici 10. Ta bude otevřena v časech mimo svatební obřady.

Ke dni otevřených dveří se samozřejmě připojilo i Podnikatelské centrum a Infocentrum MČ.

V každém odboru úřadu budou připraveni vždy dva pracovníci připraveni v případě zájmu návštěvníkům podat informace o fungování daného odboru, provést je a podat informace.