Demontáž protipovodňové stěny pod Palackého mostem výrazně zlepší dopravní situaci na Smíchově

04/06/2013

Dle návrhu starosty MČ Praha 5 Ing. Miroslava Zeleného (UNP) ve spolupráci s protipovodňovým štábem městské části došlo k odstranění protipovodňové stěny pod Palackého mostem. Díky tomu se uvolní přímá cesta ulicí Hořejší nábřeží na Jiráskův most.

Kvůli uzávěře museli řidiči využívat objízdnou trasu ulicemi Na Bělidle a Svornosti, což představovalo významnou dopravní komplikaci v centru Smíchova.

„Naši občané se nemusejí tohoto opatření obávat, po celou dobu budou připraveni hasiči a dobrovolníci, kteří by v případě zvýšení hladiny protipovodňovou stěnu ihned obnovili,“ dodal starosta Ing. Miroslav Zelený.