Dana Kuchtová přislíbila spolupráci s radnicí Prahy 5

29/10/2008

Dana Kuchtová, bývalá ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, členka strany zelených, přislíbila spolupráci na projektech s radnicí a vedením MČ Praha 5.

„Hlavní úlohu naší spolupráce vidím mezi projekty a granty, které lze realizovat v rámci ministerstev životního prostředí, školství a také v oblasti sociální. Jsem přesvědčen, že se paní Dana Kuchtová osvědčí jako velmi prospěšná poradkyně,“ vyjádřil se starosta Milan Jančík.

„Jako spousta politiků se věnuji poradenské činnosti a návrh pana starosty Jančíka na spolupráci v rámci zmíněných projektů pro mě byl nejzajímavější,“ komentuje začátek své spolupráce s městskou částí Dana Kuchtová.

Mgr. Dana Kuchtová je česká politička.Vystudovala Střední ekonomickou školu v Táboře a Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích v roce 1981. Poté pracovala jako učitelka a překladatelka. Po roce 1989 byla dlouholetou aktivní členkou a po jistou dobu i předsedkyní občanského sdružení Jihočeské matky, které bojovalo proti dostavbě J E Temelín. V roce 1989 se angažovala v Českém Krumlově v OF. V roce 2003 se stala členkou Strany zelených. Od roku 2004 je první místopředsedkyní Strany zelených a od roku 2006 členka zastupitelstva Českého Krumlova. Dlouhodobě se věnuje kritice jaderné energetiky, snaze o vyšší účast žen v politice a česko-rakouským vztahům.

V roce 2007 byla deset měsíců ministryní školství, mládeže a tělovýchovy.