Další byty přidělené ve veřejném zájmu

04/06/2008
Rada MČ Praha 5 schválila přidělení uvolněného bytu městské části v Bozděchově ulici pro člena policejního sboru Policie ČR. Každoročně jsou přidělovány byty pro profese, které pracují pro veřejný sektor. Zejména se jedná o zaměstnance složek začleněných do integrovaného záchranného systému – ať o příslušníky policie, lékaře, zdravotní sestry, ale například i učitele.
„Přidělení bytové jednotky lidem, jejichž práce je veřejným zájmem, je standardní krok rady. Navíc tito zaměstnanci jsou přirozenou autoritou v domě a jeho okolí, což má pozitivní vliv ,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Dále radní městské části Praha 5 přijali usnesení, kterým schválili poskytnoutí bytu na Praze 5 – Smíchov společnosti Kolpingova rodina Praha v rámci projektu tréninkového bydlení. Byt bude po rekonstrukci užívat nájemce, který je žadatelem u zdejšího odboru správy bytů.

„Snažíme se pomáhat rodinám a lidem, kteří se dostali do obtížné životní situace a nabídnout jim pomocnou ruku,“ řekla místostarostka Lucie Vávrová.

Nájemní smlouvy k bytům byly uzavřeny na dobu určitou na základě doporučení poradních orgánů Rady městské části Praha 5.