Czech Bigman Festival přinese triatlon do Prahy 5

27/06/2014

Závodníci z jedenadvaceti zemí čtyř světadílů se ve dnech 4. – 5. července sejdou již po osmé v Praze na multisportovním festivalu Czech BIGMAN FESTIVAL – PRAHA. Triatlonové závody se letos konají opět za podpory Prahy 5, tentokrát pod záštitou 1. zástupce starosty JUDr. Petra Lachnita.

V rámci dvoudenního festivalu je pro zájemce připraveno osm závodů na různých triatlonových distancích včetně štafetového závodu. Na startu se vedle naší nejzářivější hvězdy na iromanských tratích a obhájce titulu Petra Vabrouška představí i Jan Brynda a Leoš Roušavý.

Pátým ročníkem zde změří sportovci své síly v hlavním závodě festivalu MS BIGMAN, což představuje úkol ve dvou po sobě následujících dnech absolvovat v časovém limitu 21 hodin kombinaci terénního triatlonu (500 m plavání – 25 km MTB – 5km běh) a dlouhého triatlonu (3,8 km plavání – 180 km na kole – 42,2 km běh).

Pro závodníky jsou připraveny plně uzavřené trasy včetně dálnice Strakonické a pro všechny kdo dokončí svůj závod i mezinárodní členská klubová karta „Czech BIGMAN FESTIVAL“ , účastnické medaile a pro nejúspěšnější cenné medaile.

Podrobné informace o Czech BIGMAN FESTIVAL – PRAHA včetně časového harmonogramu najdete na www.czechbigman.cz . Pro případné zájemce o start na kterémkoli závodě v rámci festivalu je sobota  28.6. posledním možným dnem k registraci v hlavním závodě.

Běh METROPOLE – MČ Praha 5

V rámci Czech BIGMAN FESTIVAL –PRAHA je připraven i 5 km běžecký závod Běh METROPOLE – MČ PRAHA 5. Jde v pořadí o třetí závod šestidílného běžeckého seriálu v rámci Prahy. Prioritou seriálu je soutěživost mezi MČ Prahy o nejsportovnější – nejpohyblivější městskou část. “Každý účastník závodu od dětí po seniory i handicapované reprezentuje svou městskou část dle místa svého trvalého bydliště a svým startem v závodu přináší své městské části bod. Součet všech bodů ze všech závodů dané městské časti na konci seriálu určí pořadí městských částí Prahy a nesportovnější MČ Prahy. Doufám, že se závodníků z Prahy 5 zúčastní co nejvíce,” dodal 1. zástupce starosty JUDr. Petr Lachnit.

Přihlášky a propozice do závodu Běh METROPOLE najdete na www.czechbigman.cz.

Pozor na dopravní omezení

Upozorňujeme veřejnost, že v rámci akce bude pro závod MS BIGMAN, (resp. pro sobotní část závodu v dlouhém triatlonu Český železný muž) dne 5. 7. 2014 od 7:30 hod. do 18:00 hod. uzavřena dálnice Strakonická směrem do Prahy v úseku od sjezdu “Na Baních” k mostu přes dálnici do Malé Chuchle.

Z tohoto důvodu je připraveno následující dopravní opatření.

Objízdné trasy:

Objízdná trasa z I/4 a Zbraslavi: Elišky Přemyslovny > Zbraslavské náměstí > K Přehradám > Radotínský most > Pražský okruh /bez poplatku/ – K Barrandovu

Objízdná trasa z Radotína: Výpadová > Přeštínská > Radotínská > U Skály

Silniční doprava po komunikaci Strakonická směrem z Prahy bude zcela průjezdná.