Chodníkový program zajistí nezbytné opravy

04/04/2021

Chodníkový program MČ Praha 5 je financován z Fondu rozvoje dopravy, do kterého plynou příjmy ze zón placeného stání na území městské části. Cílem projektu je postupná revitalizace chodníků a cest pro pěší, které jsou sice ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, ale s ohledem na agendu a rozpočtové možnosti TSK nepatří k jejím prioritám.

„Není to vyloženě kritika. TSK spravuje stovky kilometrů silnic a chodníků s rozpočtem, který sotva pokryje nutné opravy hlavních či velkých komunikací. Proto jsme se rozhodli použít peníze ze zón placeného stání a opravit zanedbané chodníky, které by se rekonstrukce za normálních okolností dočkaly jen těžko,“ říká předseda Výboru dopravního ŮMČ Praha 5 Jan Panenka.

V roce 2020 bylo v rámci Chodníkového programu vyhrazeno na investování přibližně 10,5 milionu korun. Program běží i v letošním roce a plánuje se jeho rozšíření o systém rychlých oprav na drobná poškození chodníků.

Chodníkový program