Charitativní závod Dračích lodí pomůže týraným dětem i seniorům

19/05/2014

Městská část Praha 5 se i v letošním roce stala partnerem charitativního závodu dračích lodí, který proběhne v sobotu 24. května na Vltavě v okolí tzv. smíchovské pláže. Výtěžek z této akce půjde na pomoc zneužívaným, týraným a handicapovaným dětem prostřednictvím Nadace Naše dítě a nadaci Život 90, která se zabývá pomocí seniorům. Záštitu nad letošním ročníkem převzala zástupkyně staroty Naděžda Kratochvílová.

Závody dračích lodí jsou starodávným vodním sportem, který vznikl v Číně před zhruba 2000 lety.

“Posádku plavidla tvoří 16 pádlařů sedících po dvou vedle sebe ve směru jízdy, dále jeden bubeník, který udává tempo, a jeden kormidelník na zádi lodě. Doufáme, že navzdory probíhajícím volbám a pracovní vytíženosti zaměstnanců úřadu během nich, se podaří sestavit naši vlastní posádku. Závody dračích lodí jistě zaujmou jak aktivní účastníky, tak i diváky. Klidně se přijďte jen podívat, třeba s dětmi,” zve na akci zástupkyně starosty Naděžda Kratochvílová.

Závody začínají již dopoledne od 9 hodin a vyvrcholí v odpoledních hodinách.

V loňském roce se závodu účastnilo 22 lodí a během celé akce se na charitativní účely podařilo vybrat zhruba 260 tisíc Kč.