Cesta do parku Sacre Couer má nový “kabát”

30/01/2013

Přístupová cesta do jednoho z nejmalebnějších parků ve správě Úřadu městské části Praha 5 – Sacre Couer, získala nový živičný povrch, a to v ulici Drtinova mezi poliklinikou Kartouzská a gymnáziem.

Původní nezpevněnou cestu, která byla již ve velmi špatném stavu a plná výmolů, nahradil jednolitý povrch lemovaný betonovými obrubami, kterou ocení především maminky s kočárky a senioři.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo v době snižování veřejných prostředků najít finance a mohli jsme opravu koncem uplynulého roku realizovat,“ sdělil zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (ČSSD) odpovědný za resort veřejného prostranství a městské zeleně.

Kromě nového povrchu byly v místě pokáceny i tři vzrostlé stromy, jejichž stav označil dendrolog za havarijní. Kořenová vazba stromů byla silně narušena hnilobou a hrozilo tak jejich zřícení.