Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci a Praha 5 vzkazují seniorům: Jsme tu pro vás!

27/04/2020

Mezi nejohroženější skupiny obyvatel, jejichž život zásadně ovlivnila koronavirová pandemie a opatření, která s ní souvisejí, patří senioři. Proto se zástupci Městské části Praha 5 a jejího Centra sociální a ošetřovatelské pomoci snaží od vyhlášení nouzového stavu být s nimi v kontaktu, maximálně jim pomoci, ale také je povzbudit k aktivitě a zprostředkovat jim vzájemné kontakty. O všech formách pomoci, které CSOP seniorům poskytuje, hovoří v pořadu PRAHA TVPraha seniorům“ radní Petr Lachnit a ředitelka Centra Helena Volechová.

Na závěr pořadu poslal radní Petr Lachnit seniorům tento vzkaz: „Nejste na tu situaci sami, jsme tady my, je tu i spousta bezejmenných, spousta dalších organizací. Musím říct, že všichni chceme pomáhat, všichni máme jeden cíl. A vy se nesmíte cítit sami, nesmíte se cítit opuštěni. Od toho jsme tady my, od toho jsou tady vaši sousedé, od toho jsou telefonní linky. Takže – budeme si držet palce, nebudeme se strašit a spolu to dokážeme.“

Ředitelka CSOP Helena Volechová k tomu dodala: „Nebojte se, jsme tady pro vás. Kdykoliv se na sebe můžeme napojit. Určitě nás kontaktujte, těšíme se na vás!“

Více v přiloženém videu