Čekání na Czechpointu zpestřují knihy a hračky

17/04/2014

Pracovnice oddělení ověřování pravosti podpisu a listin (Czech POINTu) Odboru občanskosprávního Úřadu městské části Praha 5 se rozhodly zpestřit čekací dobu klientů a přišly se zajímavou novinkou. Už dva měsíce jsou na  tomto pracovišti vystavovány knihy, které darovaly veřejnosti ke čtení ze svých domácích knihoven.

Každý dobře víme, že postupem času se nám nové knihy do domácností již nevejdou, a tak je potřeba se zbavit některých starších. Ty můžeme odnést do sběru či do nejbližšího antikvariátu. V tomto případě byla zvolena jiná varianta – návštěvník radnice si může knihu při čekání nejen přečíst, ale také si ji zdarma odnést domů. Knihy se nemusejí vracet, a knižní fond tak může být průběžně doplňován,“ sdělila zástupkyně starosty Marie Ulrichová-Hakenová, která má občanskosprávní agendu ve své gesci.

Vzhledem k tomu, že o služby ověřování mají zájem i rodiče, kteří přijdou se svými ratolestmi, úřednice začaly čekárnu vybavovat i bezpečnými hračkami. I ty si mohou děti odnést, pokud s tím maminka nebo tatínek souhlasí.