Část zastupitelů ODS MČ Praha 5 odešlo z klubu ODS

17/04/2008
Na jednání zastupitelstva MČ Praha 5 informovala část zastupitelů ODS odchod z klubu ODS. Podle informací předložených panem Ondřejem Gálem se rozhodli založit vlastní zastupitelský klub pod názvem „S.O.S ODS“. Nově založený klub má šest členů, po jejich odchodu zůstává v klubu ODS sedmnáct zastupitelů.
„Chápu jejich krok jako jisté uvolnění přetrvávajícího napětí,“ informoval starosta městské části Praha 5 Milan Jančík.
„Respektuji rozhodnutí šesti kolegů z třiadvaceti, předpokládám však, že na politické úrovni ODS Praha 5 proběhne diskuze, zda je tento krok v souladu se stanovami ODS “ řekl předseda politického klubu ODS Herbert Heissler.
O novém názvu klubu se ihned na zastupitelstvu rozhořel spor. Členové ODS trvají na tom, že název ODS je ochranná známka a nový klub by tuto zkratku neměl používat.