Byt pro občanské sdružení Kolpingova rodina

21/01/2009

Rada MČ Praha 5 schválila přidělení uvolněného bytu 1 + 1 městské části v Ostrovského ulici pro občanské sdružení Kolpingova rodina Praha. V rámci projektu Tréninkové bydlení bude byt bude po rekonstrukci užívat nájemce, který je žadatelem u zdejšího odboru správy bytů.

„Snažíme se pomáhat rodinám a lidem, kteří se dostali do obtížné životní situace a nabídnout jim pomocnou ruku,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Nájemní smlouvy k bytům byly uzavřeny na dobu určitou a to na základě doporučení poradních orgánů Rady městské části Praha 5.

Občanské sdružení navazuje na mezinárodní hnutí Kolpingu, humanitárního uskupení pojmenované po svém doyenovi, katolickém knězi Adolfu Kolpingovi. Dnešní Kolpingovo dílo zůstává věrné své původní myšlence: být solidární s člověkem v těžké životní situaci, účinně mu pomáhat a podporovat jeho vlastní potenciál, tak aby byl schopen postarat se o sebe sám. A nezáleží na barvě pleti, náboženství, nebo na rodinném stavu. Snaží pomáhat člověku účinně tam, kde je potřeba. Podporuje celoživotní vzdělávání, demokratické uspořádání společnosti a důstojné životní podmínky.

Každoročně jsou také přidělovány byty pro profese, pracující ve veřejném sektoru. Zejména se jedná o zaměstnance složek začleněných do integrovaného záchranného systému – ať už o příslušníky policie, lékaře, zdravotní sestry, ale třeba i učitele.