Budování protipovodňových zdí omezí dopravu v centru Smíchova

03/06/2013

Protipovodňový štáb Prahy 5 přijal potřebná dopravní omezení v souvislosti s budováním protizáplavových zábran. Uzavírka se dotkne podjezdu na Hořejším nábřeží pod Palackého mostem, objízdná trasa povede přes Na Bělidle a Svornosti. Dopravu bude řídit Policie ČR.

„Byť jsme uvítali, že vedení Magistrátu hl. m. Prahy konečně vyslyšelo naše opakované výzvy a dodalo nám protipovodňové stěny, nicméně magistrát nás o umístění zdi neinformoval dopředu a proto jsme museli komplikovaně reagovat. Podle platného protipovodňového plánu by tato zeď měla být postavena mezi posledními. Důvodem jsou právě nutnost realizovat dopravní uzavírky,“ sdělil starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený.

Štáb Prahy 5 zároveň rozhodl o zřízení druhého evakuačního místa v ZŠ Chaplinovo náměstí na Barrandově. Od neděle je pro případ vyhlášení evakuace připravena také ZŠ V Remízku.

“Bohužel stále nemůžeme vyloučit možnost, že dojde k evakuaci obyvatel z domů v ohrožené zóně,” dodal starosta Zelený.