Břehy Vltavy zpestří výstava Lodě na vodě

12/04/2013

Nadcházející již 5. ročník výstavy Lodě na vodě bude mezinárodním svátkem všech milovníků lodí, lodních sportů a nově též karavanů. Od 17. do 21. dubna 2013 se uskuteční na výstavní ploše na nábřežích i na vodní hladině řeky Vltavy mezi Železničním a Palackého mostem.

Podobně jako v Janově, Barceloně, Cannes, Helsinkách či Hamburku se i centrum Prahy promění na pět dnů v rozsáhlou marínu hostící lodě všech typů a velikostí. K vidění bude spousta novinek domácí i zahraniční produkce. Přesvědčit se o tom můžete ve druhé polovině dubna na Rašínově a Hořejším nábřeží, kde se otevře již 5. ročník výstavy Lodě na vodě, nově společně s druhým ročníkem výstavy Karavany v Praze. Vystavovat zde budou nejen výrobci, dovozci obytných vozů, obytných přívěsů a mobilních domů, ale budou zde k vidění i komponenty, příslušenství a vybavení pro karavany a kempování.

Rostoucí poptávka české veřejnosti o pobyt a sportovní vyžití na vodních hladinách, ať už na domácích či na moři, přilákala v roce 2012 na výstavu téměř 15 000 návštěvníků. Letos se na výstavní ploše o velikosti 18 000 m2 představí více jak 120 vystavovatelů.

„Výjimečnost celého projektu spočívá především v možnosti vystavovat lodě jak na výstavní ploše na  nábřeží, tak i na vodní hladině řeky Vltavy,“ řekl zástupce starosty Prahy 5 Jaroslav Nedvěd.

Mezi Železničním a Palackého mostem představí v termínu 17.–21. dubna své  exponáty vystavovatelé z České republiky, ale i z Chorvatska, Polska, Německa, Rakouska, Španělska, Itálie či brazilského Ria. Nedílnou součástí výstavy je atraktivní doprovodný  program, který pomáhá připravit patron celé akce jachtař David Křížek. Program bude  probíhat na břehu i na řece a připraveny jsou odborné přednášky, besedy, závody,  exhibice, přehlídky, autogramiády a soutěže zajímavé ceny. Potěšeni budou nově i příznivci „Petrova zdaru“, kteří si na výstavě budou moci vyzkoušet a za přátelské ceny pořídit  pruty, podběráky, saky, navijáky, nástrahy a další rybářské potřeby.

Info na lodenavode.cz