Bezpečnostní karty pomohou nejen dětem a seniorům

29/09/2009

Jako součást informačně bezpečnostní kampaně vydá MČ Praha 5 kartičky, obsahující informace o důležitých telefonních číslech, odborných centrech a všeobecných postupech při řešení krizových situací. Kartičky budou zdarma distribuovány všemi informačními místy radnice a dále také distribuovány do škol, zdravotnických a sociálních zařízení Prahy 5.

„MČ Praha 5 klade na bezpečnost velký důraz,“ říká JUDr. Milan Jančík, starosta MČ Praha 5. „Tyto kartičky najdou své uplatnění a pomohou občanům při řešení nepříjemných situací,“ dodává.

„Jejich hlavním cílem je adresně informovat a pomoci všem zmíněným kategoriím občanů, poradit, jak si počínat v krizových situacích a kde vyhledat pomoc při jejich řešení,“ dodává předseda bezpečnostního výboru ZMČ Praha 5 Milan Kudrys.

Karty budou rozděleny do šesti skupin: pro seniory, děti, občany, návštěvníky, rodiče a mládež. Každá skupina kartiček je barevně označena a nabízí konkrétní a specifické informace vázané na konkrétní skupinu obyvatel.