Bezpečnostní akce v parcích MČ Praha 5 přinesla výsledky

07/09/2007

Městská část Praha 5 ve spolupráci s protidrogovým koordinátorem a Městskou policií OŘ Praha 5 provedla na konci srpna ve čtrnácti parcích městské části bezpečnostní akci zaměřenou na kontrolu těchto lokalit na výskyt injekčních stříkaček a jehel po uživatelých drog.

„V rámci bezpečnostní akce bylo nazeleno a odstraněno 26 kusů použitých injekčních stříkaček. Nejvíce jich bylo v parku Na Skalce. Zde bude zvýšen dohled městské policie a terénních pracovníků,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Součinnostní bezpečnostní akce, která nesla název „Čistá a bezpečná zeleň“ se uskutečnila v parcích Mrázovka, Na Skalce, Santoška, Husovy sady, Klamovka, u Smíchovského nádraží, u hřbitova Malvazinky, Sacré Coeur, náměstí 14.října, Portheimka, Arbesovo náměstí, náměstí Kinských, předpolí Dětského ostrova a v Dienzehoferových sadech.

„Zjištěné skutečnosti z jednotlivých lokalit se odrazí na řešení bezpečnosti návštěvníků parků, především dětí. V některých lokalitách budeme jednat v součinnosti s odborem městské zeleně o úpravách křovin, doporučíme rozšíření kamerového systému nebo zvýšíme četnost odpadkových košů,“ sdělil předseda Bezpečnostního výboru ZMČ Praha 5 Milan Kudrys.

Dalšími opatřeními budou také oprava a doplnění veřejného osvětlení v Husových sadech a lokalitě ulice Drtinova č.p.1a. Praha 5 bude také větším tlakem k činnosti působit na streetworkery, kteří pracují s drogově závislými, a to především v lokalitě parku Na Skalce.

Bezpečnostní akce budou v Praze 5 probíhat minimálně desetkrát v roce.