Betlémské světlo si můžete vyzvednout i na radnici Prahy 5

22/12/2014

Starosta MČ Praha 5 MUDr. Radek Klíma (TOP 09) převzal v úterý z rukou skautů betlémské světlo. Pro zájemce je k dispozici v přízemí smíchovské radnice na adrese Štefánikova 13,15. Je třeba, aby si lidé přinesli vlastní svíčku.

Starosta ocenil, že díky aktivitě skautů se Praha 5 připojí mezi čtyři stovky míst v České republice, odkud si lidé mohou odnést plamínek do svých domovů.

„Symbolicky se tak můžeme propojit se stovkami tisíc domácností po celém světě, kde září světlo z Betléma; místa nejvíce spjatého právě s oslavami Vánoc,“ dodal starosta Radek Klíma.

Ekumenická bohoslužba při příležitosti převzetí Betlémského světla ve Vídni se uskutečnila v sobotu 13. 12. 2014 v největším vídeňském evangelickém kostele na Lutherplatz 1, Wien–Gumpendorf. Pro Betlémské světlo se z ČR vydali brněnští skauti, kteří jej dopravili do naší země.

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do mnoha zemí světa. Poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. K nám se Betlémské světlo dostalo po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou exilových skautů a skautek putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.