Benefiční aukce v Portheimce nabízí originální grafické listy

13/10/2014

Ve čtvrtek 23. 10. od 18 hodin se v Galerii Portheimka (Štefánikova 12) uskuteční Benefiční aukce originálních grafických listů od předních českých výtvarníků, jako jsou Adolf Born, Jiří Anderle, Vladimír Suchánek, František Hodonský, Pavel Roučka a dalších.

Benefiční aukci pořádá nezisková organizace Borůvka Praha, o. p. s., ve spolupráci s galerií Kabinet české grafiky a Prahou 5, která na aukci galerii zapůjčila.

Borůvka Praha, o. p. s., je pražskou neziskovou organizací při Jedličkově ústavu, která pomáhá lidem s tělesným postižením začlenit se do společnosti. V dětství dopravou do škol a osobní asistencí, dále fyzioterapií, tréninkovým pracovním programem a završením všeho je pomoc s hledáním pracovního místa a samotné zaměstnávání. Výtěžek z prodeje uměleckých děl bude v celé výši použit na podporu projektů organizace na pomoc lidem s tělesným postižením.

Předprodejní výstava bude začínat v 18 h. v místě konání aukce, zpříjemní ji živá hudba a malé občerstvení. Od 19 h. přijde na řadu samotná benefiční aukce. Moderátorem večera bude Tomáš Matonoha. Chcete-li se aukce zúčastnit, pomoci dobré věci a koupit si domů  hodnotné výtvarné dílo, více informací a katalog ke stažení najdete na boruvkapraha.cz.

Pro rezervaci míst a potvrzení účasti kontaktujte Veroniku Suchánkovou, tel: 607 069 169, e-mail: v.suchankova@boruvkapraha.cz