Barrandov má nové Rákosníčkovo hřiště

Pražský Barrandov se v neděli 8. září rozrostl o Rákosníčkovo hřiště. Nové dětské hřiště, které postavila společnost Lidl, stojí v ulici Devonská. Lokalita přitom nebyla vybrána náhodně, sami občané si ho svými hlasy vysoutěžili.

Nedělního otevření, v jehož průběhu nechybělo slavnostní přestřižení pásky, se zúčastnily desítky návštěvníků. Slavnostního otevření nového Rákosníčkova hřiště se za Městskou část Praha 5 ujal místostarosta Martin Slabý (ANO). Hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun prošlo na úvod zátěžovou zkouškou, když si natěšené děti vyzkoušely nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka. K tomu si zasoutěžily a mohly také tvořit. Velké i malé návštěvníky bavil bohatý program včetně vystoupení Michala z Kouzelné školky a divadelního souboru Scéna.

Městská část Praha 5 po dobu výstavby vypůjčila tento pozemek společnosti Lidl, která po dokončení dětského hřiště pozemek opět vrátila do správy Praze 5, která se nyní bude starat o jeho úklid a údržbu a to až do doby svěření pozemku ze strany hl. m. Prahy. 

Společnost Lidl staví Rákosníčkova hřiště již osmým rokem. V Praze 5 – Barrandov se otevřelo letošní desáté a celkově již 99. hřiště. Městská část jej získala díky hlasování v minulém roce. Jeho stavba byla letos dotažena do konce a po zásluze se dočkala nového hřiště. Při otevření byla znát spokojenost jak ze strany rodičů, tak i vedení městské části.

Otevření posledního a jubilejního 100. hřiště je plánováno v Praze 11, čímž bude úspěšný projekt završen. Na jeho začátku se společnost Lidl spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. Dětská hřiště se symbolem Rákosníčka jsou určena zejména dětem předškolního věku a nabízí jim k hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, a nechybí ani kolotoč a houpačky. Na oplocené hřiště se vešel i domeček, své místo tu mají i lavičky a zpevněná plocha pro kočárky.

Slavnostní otevření hřiště si nenechali ujít ani Daniel Mazur (Piráti), starosta Prahy 5 a Zdeněk Doležal (ODS), radní pro územní rozvoj.

Děkujeme společnosti Lidl za poskytnutí fotografií.