Barrandov má k dispozici nové Kulturní a rodinné centrum Záhorského

10/06/2019

Od neděle 9. 6. 2019 slouží nové Kulturní a rodinné centrum Záhorského (KRC) všem občanům Barrandova. Slavnostního benefičního otevření centra, spojeného s pestrým programem, se zúčastnili starosta MČ Praha 5 Daniel Mazur (Piráti), radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS) a ředitelka Kulturního a rodinného centra Barrandov Petra Jelenová. Slavnostní otevření přilákalo plno dětí a rodičů, kterým bude nová budova sloužit.

Projekt Kulturního a rodinného centra Záhorského je postavený na dobré myšlence a dává Barrandovu místo pro spoustu aktivit, které obyvatelé potřebují a žádají. Městská část Praha 5 provedla úplnou rekonstrukci budovy někdejší mateřské školy a skrze projekt centra otevřela prostor pro kluby, spolky i třeba dětskou skupinu. Jednoznačně na tom má zásluhu již předchozí radnice, tedy současní koaliční i opoziční zastupitelé. Centrum má naši jednoznačnou a srdečnou podporu. Osobně jsem nadšený a věřím, že budeme průběžně spolupracovat na naplnění kulturních a společenských potřeb obyvatel Barrandova,“ uvedl při otevření centra starosta Daniel Mazur.

Objekt bývalé mateřské školy v Záhorského ulici byl dlouho nevyužitý a chátral. Při přípravě rekonstrukce jsme se soustředili na využití, které Barrandovu chybělo. A tak vznikl plán vytvoření centra, ve kterém bude multifunkční sál pro pořádání kulturních a společenských akcí, kavárna s terasou u dětského hřiště, dětská skupina a prostory pro spolky, které se na Barrandově dlouhodobě věnují dětem a mládeži, ovšem v nevyhovujících prostorách. Byla to dlouhá cesta, ale výsledek stojí za to. Barrandov se dočkal tolik potřebného centra, tak ať dlouho slouží dětem, rodičům i seniorům,“ řekl na akci radní Zdeněk Doležal, který se projektu KRC Záhorského věnoval od samého počátku.

• Co najdete v novém kulturním centru? Podívejte se na webové stránky:

Zleva: radní Zdeněk Doležal, Petra Jelenová, ředitelka Kulturního a rodinného centra Barrandov, starosta MČ P5 Daniel Mazur.

Více fotografií z akce najdete zde.