Anketa Podnikatel a živnostník Prahy 5 roku 2012 má vítěze

Vítězi ankety Podnikatel a živnostník Prahy 5 pro rok 2012 se stali společnost DuPont CZ s.r.o. a Pavel Krušina – rámování obrazů.

Ředitelka vítězné společnosti a živnostník roku převzali ocenění z rukou 1. zástupce starosty Ing. Miroslava Zeleného a radních Marka Kukrleho a Michala Šestáka na slavnostním večerním vyhlášení, které proběhlo 29. listopadu v Paspově sále pivovaru Staropramen v Praze 5. Mezi další oceněné firmy patřili CReativeMages (2. Místo) a Restaurant La Terrassa (3. Místo). V kategorii osob samostatně výdělečně činných uspěli kromě vítěze také Ing. Jaroslav Stárek – vinný sklep u Stárků (2. Místo) a Jan Sváček – lahůdkářství Sváček (3. Místo).

Slavnostní večer kromě přinesl kromě vyhlášení vítězů i představení nových projektů radnice páté městské části. K nejzajímavějším patřily vizualizace revitalizace městských parků – Barrandov, rekonstrukce dětského hřiště na Oranžové hřiště Nadace ČEZ (Barrandov) a Hřiště pro seniory – park Sacré Coeur a Barrandov.

Nečekanou zábavu připravily děti z nadace Klokánek, které dle vlastního návrhu pomalovaly designové křeslo a poskytly jej do dražby. Nejnižší podání ve výši 3000 Kč bylo velmi rychle překonáno a hosté večera s vědomím, že přispívají na dobrou věc, neváhali v aukci přihazovat po tisících korun. Spolumajiteli Restaurace La Terrassa vyrazila dech ředitelka společnosti DuPont CZ s. r. o., když jeho devítitisícovou nabídku zvýšila na rovných 15 tisíc korun a v aukci na podporu nadace Klokánek zvítězila.

K příjemnému večeru přispěly také dámy z folklórního souboru KODRJANKA (lidové taneční vystoupení z Moldávie), Martha a Tena ELEFTERIADU (řecký zpěv a tanec) a dech vyrazili pánové předvádějící brazilský bojový tanec Capoiera a Moderní magie Roberta Foxe.

Profily vítězů

Kategorie Živnostník Prahy 5 roku 2012

  • Pavel Krušina – rámování obrazů

Manželé Krušinovi se narodili na Smíchově, kde vyrůstali a společně též pracovali u Výrobního družstva Směr. V roce 1978 na žádost družstva otevřeli provozovnu rámování obrazů. Později přibrali dalších 8 zaměstnanců. Tehdejší sídlo provozovny bylo až do roku 1990 v Plzeňské ulici. V tomto roce Výrobní družstvo Směr všechny své provozovny rušilo a nabídlo manželům Krušinovým odkoupení zařízení. Ti nabídky využili a společně s jednou zaměstnankyní začali soukromě podnikat. Našli nové prostory v Bozděchově ulici, kde sídlí dodnes. Se svými zákazníky mají po celých 34 let dobré vztahy, rámují obrazy pro jednotlivé občany i významné malíře a výtvarníky. Stejné vztahy mají i se svými dodavateli a velkou odměnu je pro manželé Krušinovi spokojenost, kterou jejich zákazníci projevili nejen při vyplňování anketních lístků.

  • Jaroslav Stárek – Sklípek u Stárků

Jaroslav Stárek otevřel svůj vinný sklep 1.8.1993. Budoval jej svépomocí 2 roky podle vzorů z Jižní Moravy.  Víno a vinařství mu učarovalo v 18 letech v Mikulově a pan Stárek věděl, že víno je jeho osud. Vystudoval kvasnou chemii na Vysoké škole Chemicko-technologické v Praze. Po té složil degustační zkoušky a pracoval v laboratoři jako degustátor a analytik přes veškerá tuzemská i dovážená vína.

V roce 1993 byl při Sklípku u Stárků též založen Klub přátel dobrého vína, který se pravidelně schází každé pondělí. Ve sklípku se prodávají pouze česká a moravská vína a je to nejspíš jediné místo v Praze, kde jsou k dostání vína, která nejsou uchovávána za pomocí dusíku. Převládá prodej sudových vín a pravidelně se zde konají ochutnávky vín českých a moravských vinařů.

  • pan Sváček – Lahůdkářství Sváček

V lahůdkářství Sváček se zákazníci mohou těšit každý den na čerstvé výrobky především od malých výrobců z Čech a Moravy. Ve zdejším uzenářství je vždy na výběr z více jak 70 salámů a šunek a osm a více druhů pršutů. Některé recepty, podle kterých se zde vyrábí část sortimentu, pocházejí až z první republiky.

Místní ochotný personál vždy vychází zákazníkům vstříc a vynasnaží se vyhovět jakémukoliv přání. Samozřejmostí lahůdkářství je možnost nechat si připravit obložené mísy a po dohodě si je nechat si je dovézt až k zákazníkovi domů, nebo je zde možnost uspořádat firemní akce či soukromí večírek s poznáváním vín s výkladem zkušeného someliéra.

Lahůdkářství Sváček má po Praze několik provozoven. Ta na území Městské části Praha 5 sídlí ve Štefánikově ulici.

Kategorie Podnikatel Prahy 5 roku 2012

  • CReativeMages s.r.o.

Společnost CReativeMages, s.r.o. se od počátku zaměřila na nejmodernější technologie společnosti Microsoft. Cloudové služby se staly základem společnosti, jejíž vizí bylo přebudovat starý model poskytování služeb v IT na cloudový model a vyjít tak vstříc požadavkům zákazníků.

Společnost CreativeMages se zaměřuje na komplexní řešení bez zaměření na velikost klienta. Vzhledem ke svému modelu dokáže obsloužit malého, středního i velkého zákazníka. Společnost vlastní vývojové středisko, které již před tím, než vyjdou nové verze, adaptuje a vyvíjí řešení pro zákazníky a je napojena na nejlepší společnosti v Microsoft Parnter Network na světě a poskytuje i jejich řešení českým zákazníkům.

Společnost CreativeMages naleznete v ulici Viktora Huga 4 na Smíchově.

  • DuPont CZ s.r.o.

Společnost DuPont byla založena v roce 1802 ve Wilmington ve státě Delaware . Nejdříve se zabývala výrobou prvotřídního střelného prachu, který sloužil jako náplň do trhavin, počátkem 20. století pak firma své působení rozšířila i na oblast chemikálií, materiálů a energie.

V současnosti DuPont s přispěním moderních technologií výrazně přispívá ke zlepšení kvality života lidí po celém světě, ať již jde o potraviny a výživu, zdravotní péči, oblečení, bezpečnost, stavebnictví, elektroniku či dopravu. Světovou proslulost získaly firmě patenty na materiály jako nylon, teflon, lycra nebo kevlar. Se svými 60,000 zaměstnanci, 210 zastoupeními v 90 zemích, statisíci produktů a zákazníků a s tržbami  okolo 30mld. USD  se DuPont řadí k nejvýznamnějším globálním firmám.

V České republice má DuPont 230 zaměstnanců ve čtyřech pobočkách. Ta pražská v Pekařské ulici v Jinonicích zaštiťuje obchodní a marketingové aktivity pro Českou republiku a Slovensko.

  • Restaurace La Terrassa

Restaurace La Terrassa se letos objevila na místě dřívějšího podniku Rezatá kotva a majitelé se rozhodli pro čistě španělskou kuchyni. Při její návštěvě se každý host přesvědčí, že i v centru Prahy se může cítit jako na dovolené. Podnik se nachází v úzkém prostoru Dětského ostrova, který na šířku beze zbytku vyplňuje. Z jedné strany krásný výhled na Národní divadlo, Tančící dům, Vyšehrad a hučící jez, z druhé plavební komora a parníky proplouvající téměř na dosah ruky. Restaurace o kapacitě 200 míst  má 3 části, první je klasická krytá stavba, druhá je dřevěná přístavba, zdárně budící dojem lodní paluby, která se podle potřeby mění na nekrytou, a třetí je odkrytá terasa se slunečníky.

Restaurace La Terrassa připravuje pro své hosty speciality katalánské kuchyně pod vedením šéfkuře Fernanda Davida Díaze Delgada.