Anděl bude hostit preventivní akci u příležitosti Světového dne zdraví

02/04/2013

Pod záštitou starosty Prahy 5 Ing. Miroslava Zeleného a ministra zdravotnictví Doc. MUDr. Leoše Hegera, CSc. se centrum Smíchova stane 6. dubna 2013 místem konání oslav Světového dne zdraví.

Mezi 11. a 18. hodinou bude na pěší zóně Anděl připraven zastřešený prostor, ve kterém lékaři a studenti medicíny pomohou návštěvníkům diagnostikovat jejich současný zdravotní stav. Nechat změřit si budete moci například obsah glukózy v krvi, krevní tlak, stanovit BMI a procento tělesného tuku. Netradiční součástí programu bude možnost vyzkoušet si oblek pro simulaci obezity. Odborníci vám v případě zájmu sestaví zdravý jídelníček, či pomohou se sportovním nutričním poradenstvím. Kuřáky jistě zaujme měření CO a informace od poradců z linky pro odvykání kouření.

„Světový den zdraví se slaví po celém světě v den výročí založení Světové zdravotnické organizace (WHO), kterým je na 7. duben 1948. Letošním tématem je osvěta mezi lidmi o hypertenzi, tedy vysokém krevním tlaku. Rád bych poděkoval lidem z neziskového sektoru, kteří se na této skvělé akci podílejí a kterým očividně záleží na zdraví ostatních lidí,“ ocenil spolupořadatele starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený.

Hypertenze, neboli vysoký krevní tlak, je jednou z nejčastějších kardiovaskulárních chorob. Dle statistik se právě s hypertenzí léčí každý pátý dospělý člověk. Cílem kampaně je zvýšit povědomí u veřejnosti nejen o důsledcích, ale především o příčinách této nemoci.

Pořadatelem letošní akce u Anděla je česká pobočka mezinárodní organizace IFMSA, která spojuje více než milion studentů medicíny po celém světě. K nejznámějším aktivitám patří kromě Světového dne zdraví například Světový den diabetu, World AIDS Day nebo projekt Nemocnice pro medvídky.

Pro více informací klikněte tady