Amatérská filmová soutěž AntiFETfest se koná již po sedmé

04/05/2015

Již po sedmé se v Praze koná amatérská filmová soutěž pro školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby s tématikou rizikového chování mládeže s názvem AntiFETfest. Žáci a studenti do soutěže přihlásili své amatérské filmy s námětem rizikového chování, jako je například drogová závislost, šikana, kriminalita, záškoláctví, rasizmus, gambling nebo třeba domácí násilí. První kolo proběhlo na úrovni městských částí a vítězné snímky postupují do celopražského finále.

V městské části Praha 5 se do filmové soutěže přihlásili a hodnoceni odbornou porotou byli studenti ze Střední průmyslové školy dopravní, a.s. s názvem filmu „Příště to udělám jinak!“ (hazard s alkoholem), dále studenti gymnázia Na Zatlance s názvem „Offline“ (závislost na mobilních telefonech) a studenti gymnázia Nad Kavalírkou s názvem „Střed“ (pasivita současné mladé generace).

V Komunitním centru Prádelna byl 30. dubna 2015 za účasti zástupců soutěžících škol vyhlášen vítězný snímek, kterým se stal film gymnázia Na Zatlance s názvem „Offline“. Jako druhý skončil film gymnázia Nad Kavalírkou s názvem „Střed“. Radní městské části Praha 5 Viktor Čahoj (TOP 09) a Mgr. Lenka Štěchová z Odboru bezpečnostního a prevence kriminality ÚMČ Praha 5 předali vítězným tvůrcům ceny a věcné dary.