Akustické kytary opět rozezní Smíchov

28/04/2009

Již druhý ročník Mezinárodního koncertu akustických kytar odstartuje ve středu 29. 4. 2009 od 19:30 v budově Švandova divadla. Návštěvníci se mohou těšit na české i zahraniční virtuosy, kteří předvedou své umění v široké škále stylů od klasiky po ethno či blues. Akci pořádá MČ Praha 5 pod záštitou starosty Milana Jančíka ve spolupráci se Stanislavem Barkem, ředitelem a dramaturgem festivalu Kytara napříč žánry.

„Koncert akustických kytar byl loni jednou z nejlépe hodnocených hudebních akcí na Praze 5, a já věřím, že nezklame ani letošní ročník. Pestrost žánrů a mistři klasické kytary nepochybně přilákají spoustu hudebních gurmánů,“ říká na adresu koncertu starosta Milan Jančík.

Ve Švandově divadle se už druhým rokem sejdou nejlepší kytaristé z celého světa, jako Walter Lupi a Edoardo Bignozzi z Itálie, Michael Young z USA a Sándor Szabó z Maďarska. Vrcholem by mělo být vystoupení kytaristy Martina Biese a jeho skupiny Flamenco Clan, která představí tento styl ve vynikající interpretaci.

Flamenco zazní na festivalu poprvé. Dále bude možné slyšet blues, rock, jazz, ale třeba také náznaky impresionismu a cikánské hudby. Festival bude doprovázet světelná a filmová show, která dodá celému koncertu ojedinělou atmosféru.

Více informací a rezervace vstupenek