Aktualizace programového prohlášení Rady městské části Praha 5

07/02/2013

Rada MČ Praha 5 v úterý 7. února předložila zastupitelstvu městské části dokument Aktualizace Programového prohlášení Rady MČ Praha 5 2010 – 2014, zastupitelé jej vzali na vědomí.

Aktualizace proběhla s ohledem na časové možnosti vzhledem k blížícímu se konci volebního období. Jak se uvádí na počátku dokumentu, společným cílem všech členů rady i jejích koaličních stran, je znovu prosadit dobré jméno a prestiž městské části Praha 5 a činit tak v souladu s požadavky všech jejích obyvatel. Členové rady se zavázali k maximální spolupráci v rámci koaliční dohody a k vzájemnému prosazování všech cílů, směřujících zejména ke zlepšení kvality života občanů městské části a zkvalitnění služeb pro všechny občany Prahy 5.

Rada městské části Prahy 5 v aktualizovaném programovém prohlášení zohledňuje následující kroky, které považuje za klíčové při správě a rozvoji městské části Praha 5:

• Vytvoření 150 – 300 míst v mateřských školách
  • Zasazení se o rekonstrukci pěších zón a revitalizací městských parků na Barrandově
  • Podpora vzniku zařízení typu penzion pro seniory
  • Částkou 10 milionů korun ročně pomoci opravě chodníků v městské části
  • Vytvoření lékařské služby první pomoci v centrální části Smíchova