Akce „Ukliďme Česko, ukliďme svět“ se uskuteční. Uklízet se bude v září

15/06/2020

Milí sousedé, vážení občané, protože se čtvrtý ročník akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, původně naplánovaný jako „jarní úklid“, nemohl uskutečnit v dubnovém termínu v důsledku koronavirové pandemie, je pro vás připraven nový hlavní uklízecí den, který připadne na sobotu 19. 9. 2020. Přihlásit se jako organizátor „podzimního úklidu“ na území MČ Praha 5 se můžete nejpozději do 30. 6. 2020 na www.uklidmecesko.cz.

Organizátory, kteří se již přihlásili na jarní termín akce prosíme, aby nejpozději do 30. 6. 2020 pouze změnili  datum svých úklidů, rovněž na www.uklidmecesko.cz, a  změnu zaslali na e-mailovou adresu martina.vernerova@praha5.cz. Děkujeme.

Pro nové zájemce uvádíme návod, jak se k akci přihlásit:

1. přihlaste se jako organizátor úklidu na území MČ Praha 5 na www.uklidmecesko.cz , vyplňte řádně veškeré potřebné informace (místo srazu k úklidu, datum, název úklidu, lokalitu kde se bude uklízet a další),
  2. bude vám přiděleno ID úklidu, organizační tým akce vám pomůže s metodikou, zajistí úklidové prostředky a další podporu,
  3. přidělené ID úklidu a vyplněnou darovací smlouvu zašlete na e-mail martina.vernerova@praha5.cz (nejpozději do 30. 6. 2020),
  4. v průběhu prázdnin bude Rada městské části Praha 5 schvalovat darovací smlouvy,
  5. domluvíme se s vámi na setkání a podepsání smlouvy, po němž vám  budou zaslány finanční prostředky na účet uvedený ve smlouvě,
  6. poté vás již čeká nákup všeho potřebného, úklid a následné vyúčtování daru (prosíme, pečlivě uschovávejte účtenky).

Organizátory úklidů na území pětky v rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ podporuje MČ Praha 5 již čtvrtým rokem. Záštitu převzali místostarosta Lubomír Brož (ANO), radní Zdeněk Doležal (ODS) a předseda Výboru životního prostředí Jiří Vejmelka (SNOP 5).

Akci vnímá MČ Praha 5 nejen jako úklidovou, ale jako další možnost, při níž se lidé setkávají pro dobrou věc. Všem přihlášeným organizátorům děkujeme za jejich zájem mít hezkou a uklizenou pětku,  uvádí Lubomír Brož.  „Organizátorům rádi přispějeme na úklidové pomůcky, náčiní i na propagaci akce. V neposlední řadě i na občerstvení pro dobrovolníky,” dodává Zdeněk Doležal.

Děkujeme za váš zájem a účast.

V příloze ke stažení jsou k dispozici formuláře darovací smlouvy (pro fyzické i právnické osoby).

Přílohy ke stažení