Akce Cihla na pěší zóně Anděl

28/03/2011

Rada MČ Praha 5 na svém 10. zasedání schválila uspořádání veřejné sbírky s názvem Akce Cihla. Záštitu nad touto akcí, která se na Praze 5 uskuteční od 9. května do 19. srpna, převzal starosta MUDr. Radek Klíma.
Akce Cihla je celostátní benefiční sbírková kampaň na podporu moderních sociálních služeb pro lidi s mentálním postižením. Podpořené projekty se týkají hlavně integrace lidí s mentálním postižením do běžné společnosti. Výtěžek bude v letošním roce použit na výstavbu nové chráněné dílny v obci Davle.
První ročník kampaně se uskutečnil již v roce 1999 v ulicích Prahy. Od té doby se každoročně v období od května do září objevují „cihlové“ stánky s cihlovými věžemi v centru Prahy a dalších 20 městech.
Bližší informace o Akci cihla naleznete na www.akcecihla.cz.