Od února do května proběhne výběrové šetření Českého statistického úřadu

30/01/2020 ÚMČ Praha 5

Vážení občané, v návaznosti na informace poskytnuté Českým statistickým úřadem (ČSÚ) si vás dovolíme upozornit, že ČSÚ organizuje v roce 2020 každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem „Životní podmínky 2020“. Vlastní šetření proběhne v době od 1. února do 24. května 2020 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů.

Jde o výběrové šetření v domácnostech organizované v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, které navazuje na předchozí ročníky tohoto šetření.

Smyslem tohoto zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

V době od 1. února do 24. května 2020  budou do šetření zahrnuty všechny osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště. Aktivní účast občanů na tomto významném statistickém šetření a jejich ochota spolupracovat  je pro s ČSÚ nesmírně důležitá a umožní získat řadu důležitých informací o sociální situaci domácností v ČR, které nelze zjistit žádným jiným způsobem.

Terénní pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele a zároveň průkazem zaměstnance ČSÚ nebo dokladem totožnosti. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna. Český statistický úřad plně respektuje nový evropský právní rámec ochrany osobních údajů (GDPR) a jedná v souladu s ním. Všichni pracovníci ČSÚ jsou navíc podle zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, vázáni mlčenlivostí o veškerých šetřených skutečnostech.

Přílohy ke stažení