Vítězové ankety Podnikatel Prahy 5 2018 vyhlášeni

18/03/2019

V pátek 15. března 2019 se v prostorách kaple Sacre Coeur konalo slavnostní vyhlášení již 9. ročníku soutěže „Podnikatel Prahy 5“. Do soutěže za rok 2018 bylo nominováno celkem 144 podnikatelských subjektů, soutěžilo se v deseti kategoriích napříč různými podnikatelskými odvětvími a hlasování se zúčastnila více než tisícovka občanů, tedy dvojnásobek hlasujících ve srovnání s minulým ročníkem „Podnikatele“.

• Absolutním vítězem v počtu obdržených hlasů se stal E-ACCELERATOR (ocenění předala 1. místostarostka Mgr. Renáta Zajíčková).

• Podniky, které získaly nejvíce hlasů napříč kategoriemi:
  1. Farmářský obchůdek Jiná cesta (ocenění předal místostarosta Karel Bauer),
  2. Kavárna Mezi Řádky (ocenění předal radní Prahy 5 a předseda Obvodní hospodářské komory v Praze 5 Bc. Lukáš Herold),
  3. Květinářství Kytky od Pepy (ocenění předal Ing. Martin Frélich, předseda Komise pro podporu podnikání a zahraniční styky).

Gratulujeme!

Fakt, že s každým ročníkem roste počet nominovaných podniků i hlasujících vyzdvihla 1. místostarostka Mgr. Renáta Zajíčková. „Rok od roku zvyšující se účast jen dokazuje, že vám, našim spoluobčanům, skutečně záleží na kvalitě poskytovaných služeb a zboží. Děkujeme vám, že tímto pomáháte zlepšovat život v pátém městském obvodu,“ uvedla a dodala: „V dnešní uspěchané super-hyper-nonstop době je mezi námi stále více podnikatelů, kteří na to jdou jinak. Ze svého lokálního obchůdku chtějí vytvořit místo, kde se kromě pouhého nákupu sousedé zastaví i na pár slov a společně budují komunitu lidí, která drží při sobě.“

Na slavnostním večeru vystoupil rovněž Karel Bauer, místostarosta Prahy 5: „V podnikatelském prostředí se pohybuji mnoho let, a proto vím, jak těžký chléb to je a to zejména v posledních letech, kdy je znatelná stále sílící konkurence. Proto mi dovolte nejprve poděkovat rodinám a blízkým osobám podnikatelů, bez jejichž podpory a trpělivosti by ta cesta byla mnohem těžší. Podnikání není slast, ta přichází až po letech neskutečné dřiny, disciplíny a vůle jako odměna. Velmi si vážím jejich práce a úsilí, které tomu věnují, a mohu říci, že je i nadále bude Praha 5 podporovat všemi dostupnými prostředky“.

Během večera zaznělo i to, že Praha 5 místní obchůdky, kavárny, restaurace a řemeslníky podporuje mnoha způsoby. Mimo jiné vytvořila interaktivní „Mapu obchodů a služeb“ nebo díky Obvodní hospodářské komoře v Praze 5 pomáhá podnikatelům formou vzdělávání. Nezapomíná ani na významnost propojení škol a jejich studentů s podnikatelskými subjekty a nabízí semináře věnující se aktuální problematice.

• Unikátní způsob hlasování a výsledky

9. ročník Podnikatele Prahy 5 byl unikátním i způsobem hlasování. Poprvé bylo možné hlasovat v rámci jednotlivých oborových kategorií. Protože se jeden z vítězných podniků vymykal jak nastaveným kategoriím, tak i počtem získaných hlasů, byl vyhlášen i absolutní vítěz soutěže Podnikatel Prahy 5, který „je výjimečný zejména tím, že se stará o to, aby ostatní podniky rostly, zlepšovaly své služby a prosadily se na trhu“.

• Vítězové jednotlivých kategorií:

RESTAURACE A BARY

1. Lokal Blok (95 hlasů)
  2. Gourmet Pauza (82 hlasů)
  3. Smíchovské Vidličky a nože (68 hlasů)

KAVÁRNY A CUKRÁRNY

1. Kavárna Mezi Řádky (148 hlasů)
  2. Kavárna co hledá jméno (118 hlasů)
  3. Kočičí kavárna (84 hlasů)

KVĚTINÁŘSTVÍ, BYTOVÉ DOPLŇKY A DÁRKY

1. Kytky od Pepy (148 hlasů)
  2. Winefood květinářství (29 hlasů)
  3. Papavera – květinářství (18 hlasů)

REALITY, FINANČNÍ SLUŽBY, ADVOKÁTNÍ SLUŽBY A ARCHITEKTONICKÉ KANCELÁŘE

(shody v počtech hlasů)

1. – 2. Šafer Hájek architekti a Ing. akademický architekt Václav Králíček (8 hlasů)

3.– 5. RA15, Aulík Fišer architekti a Ateliér Krátký (8 hlasů)

KRÁSA, ZDRAVÍ, RELAX

1. Lokal Blok (84 hlasů)
  2. Lezecké centrum SmíchOFF (76 hlasů)
  3. Dům Jogy (48 hlasů)

PEKAŘSTVÍ, ŘEZNICTVÍ, POTRAVINY

1. Farmářský obchůdek Jiná Cesta (166 hlasů)
  2. C.I.P.A. (94 hlasů)
  3. Lahůdkářství Sváček (84 hlasů)

MÓDA

1. Stoklasa.cz (74 hlasů)
  2. 100nožka (29 hlasů)
  3. Textil Pařík (28 hlasů)

DOMÁCÍ POTŘEBY, IT, ELEKTRONIKA, PAPÍRNICTVÍ

1. X-Copy (61 hlasů)
  2. Papírnictví a výtvarné potřeby Arttuš (45 hlasů)
  3. KV Elektro (36 hlasů)

ŘEMESLNÍCI

1. Opravy Ondra (17 hlasů)
  2. Kamenictví Foit (16 hlasů)
  3. Sklenářství Lana (14 hlasů)

OSTATNÍ

1. E-ACCELERATOR  (261 hlasů)
  2. Ráj deskových her (119 hlasů)
  3. KNIHY DOBROVSKÝ (95 hlasů)

Kompletní výsledky ankety najdete zde.

Reportáž z večera:

Fotogalerie:

Společná fotografie zástupců a představitelů oceněných podniků s nejvíce hlasy napříč kategoriemi a absolutního vítěze v počtu obdržených hlasů se zástupci radnice.

Zástupci  E-ACCELERATORu(PowerHUB) a 1. místostarostka Mgr. Renáta Zajíčková.

„Reprezentantky“  farmářskému obchůdku Jiná cesta, která se zaměřuje se na zdravou výživu a na farmářské produkty, s místostarostou Karlem Bauerem.

Zástupci Kavárny Mezi Řádky, která umožňuje lidem s lehkým mentálním postižením zapojit se do běžného pracovního života s radním Bc. Lukášem Heroldem. První zprava  je Jakub Knězů, provozovatel kavárny, jehož mottem je: „Normální je být různý“.

„Bez mých skvělých květinářek by to nešlo, děkuji především jim, řekl při převzetí ocenění Josef Dušátko – Pepa. Na snímku s Ing. Martinem Frélichem, předsedou Komise pro podporu podnikání a zahraniční styky.