Úřad zlepší antivirovou ochranu

08/03/2003

Radní páté městské části schválili nákup komplexní antivirové ochrany pro síť úřadu a jednotlivé pracovní stanice. “Současná úroveň ochrany měla některá slabší místa. Než tříštit prostředky do postupných a částečných zlepšení, rozhodli jsme se vyřešit problém komplexně,” uvedl místostarosta Martin Stránský (US-DEU), který materiál radním předkládal.

Na nákup uvedené antivirové ochrany vyčlení radnice podle Stránského částku okolo 1,5 milionu korun. Získá za ně systém SYMANTEC GATEWAY SECURITY 5300, který bude hlídat vnitřní prostor úřadu již na vstupu do něj a viry zde zastaví. Samotný systém umožňuje i další služby na úseku ochrany dat před útoky z vnějšku, které budou samozřejmě také využity. V další fázi pak bude na všech užívaných počítačích (okolo 350 kusů) instalován nový antivirový SW, který bude hlídat přímo jednotlivé pracovní stanice.

“Věříme, že se nám i občanům vyplatí a vrátí i na první pohled poměrně značná investice do zabezpečení počítačů,” uvedl Stránský. Jen když budeme počítat výpadek práce úředníka díky viru na čtyři hodiny týdně a jeho mzdu, tak máme vložené peníze maximálně za půl roku zpět, o případném zničení dat ani nemluvě,” uzavřel.