poradci

Interpelace:

V Praze dne 29. ledna 2015

Vážený pane starosto,

od vašeho nástupu do funkce došlo k mnoha personálním změnám na úřadu městské části.  Pro mne zcela nepřehledná je situace kolem poradců. Na internetových stránkách MČ  se dočteme o třech poradcích, dle informací z úřadu má však  každý z radních „nárok“ na své poradce s limitem padesáti tisíc korun měsíčně. Tito poradci však nejsou uvedeni na internetových stránkách a jsou s nimi uzavírány dohody o provedení činnosti. Jelikož – alespoň dle tiskových zpráv –  se tváříte jako otevřená radnice, žádám vás o jmenný seznam všech těchto „dohodářů“  s uvedením částek, které jim jsou měsíčně vypláceny a  který radní si jejich služby objednal. Zároveň by mne zajímalo, jakým způsobem je kontrolována jejich činnost. Předem děkuji za odpověď.

Lukáš Herold

Odpověď:

starosta

Bc. Lukáš Herold

Zastupitel MČ Praha 5

Vážený pane zastupiteli,

Vaše interpelace ohledně poradců uvolněných zastupitelů lze v zásadě rozdělit na 4 podotázky spočívající ve jmenném seznamu, výši vyplacených odměn, příslušnosti ke konkrétnímu radnímu a kontrole jejich činnosti.

V odpověď na otázku č. 1-3. platí k 1. 3. 2015 následující:

jméno zaměstnance na DPP/DPČ

Petr   Spisar

Petr   Hnyk

24.000,-   Kč

Kontrola činnosti jednotlivých zaměstnanců pracujících na základě DPP resp. DPČ probíhá v souladu se zákonem č 262/2006 Sb., zákoníkem práce v platném znění, a to kontinuálně. Zaměstnanec je povinen vyplňovat průběžně výkaz práce, jenž na konci měsíce předkládá odpovědnému radnímu ke schválení.

V Praze dne 2. 3. 2015

starosta MČ Praha 5