vyhlášení konkurzu na řed. ZŠ

Příloha odpovědi:

Interpelace:

Vážený pane starosto,

v minulém období proběhly, v souladu s novelou školského zákona, konkurzy na místa ředitelů škol, které zřizuje Městská část Praha 5. Tyto konkurzy proběhly „plošně“ na všech školách, kde ředitel vykonává svoji činnost 6 a více let, a to i přes odlišné stanovisko Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které konstatovalo, že takovýto postup není nutný. Žádám o vyhodnocení efektivity tohoto postupu a zveřejnění souhrnného přehledu, na kterých školách byl konkurz vyhlášen, a na kterých školách došlo v  k výměně ředitele.

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel

V Praze dne 11. 9. 2012