Náhrada ušlého výdělku

JUDr. Milan Jančík, MBA

Interpelace:

Vážený pane starosto,

dne 6. 12. 2007 jsem v interpelaci žádal o zveřejnění přehledu částek vyplacených neuvolněným členům zastupitelstva jako náhrada výdělku prokazatelně ušlého v souvislosti s výkonem jejich funkce v roce 2007. Děkuji za poučení, jak na zveřejňování výše platu, mzdy a odměny nahlíží Úřad pro ochranu osobních údajů. Musím ale konstatovat, že na ani na výši platu, ani na výši odměny, ani na výši mzdy jsem se neptal. Opakuji proto svoji interpelaci a žádám o zveřejnění částek vyplacených jednotlivým zastupitelům v roce 2007 jako náhrada ušlého výdělku.

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel
V Praze dne 21. 2. 2008

Odpověď:

Vážený pane doktore,
v odpovědi na Vaši opětovnou interpelaci ze dne 21. 2. 2008 ohledně částek vyplacených neuvolněným zastupitelům Městské část Praha 5 jako náhrada výdělku prokazatelně ušlého v souvislosti s výkonem jejich funkce, Vám sděluji:

1.      Náhrady ušlé mzdy či výdělku vyplácí Městská část Praha 5 v souvislosti s výkonem funkce neuvolněného člena Zastupitelstva městské části Praha 5, a to na základě schválených Zásad. V těchto Zásadách není jakékoliv ustanovení o zveřejňování těchto částek.

2.      Částka vyplacená dle výše uvedených Zásad bude součástí Zprávy o hospodaření a závěrečného účtu Městské části Praha 5 za rok 2007, které budou Zastupitelstvu městské části Praha 5 předloženy k projednání a schválení ve stanovených termínech.

3.      Co se týče stanoviska Úřadu pro ochranu osobních údajů zveřejněného v jeho Věstníku č. 18/2002, které jsem uváděl v odpovědi na Vaši první interpelaci v této věci, domnívám se, že toto stanovisko se vztahuje i na náhradu výdělku prokazatelně ušlého v souvislosti s výkonem funkce neuvolněného člena Zastupitelstva městské části Praha 5, a proto jsem nucen toto stanovisko respektovat.

Na základě výše uvedeného a na základě mé odpovědi na Vaši interpelaci v této věci ze dne 6. 12. 2007, bohužel nemohu Vámi požadované částky zveřejnit.

S úctou

JUDr. Milan Jančík, MBA