Poradce

Interpelující:
Ing. Jan Panenka
Interpelovaný:
Monika Shaw Salajová, M.Sc.
Příloha interpelace:
Příloha odpovědi:

Interpelace:

Od: Ing. Jan Panenka (ODS), zastupitel

Komu: Monika Shaw Salajowá M.Sc, MBA (SEN 21), místostarostka MČ
Věc: INTERPELACE
V Praze dne 16.4.2024

Paní místostarostko,
pominu-li podivné a zavádějící rozdělení financí určené pro poradce, tak mne zaujaly údaje v pracovním výkaze vaší poradkyně paní … za rok 2023, kde je proplácena práce pro neuvolněného zastupitele pana Lásku. Nevím, proč je ve výkaze uvedeno několikahodinové zpracování Výčetky pro náhradu mzdy, když je toto, jak každý ví, minutová záležitost. Snad by si je měl pan zastupitel Láska zpracovávat sám a nemrhat neoprávněně finanční prostředky MČ.
Dále prosím o vysvětlení pojmů jako pošta, administrativa, plánování kalendáře, pracovní výkaz a organizace schůzek. Tyto činnosti vaší poradkyně … mají též významné místo ve výkazech o pracovní činnosti. Chápu, že hodiny se musí na papír nějak nahonit, aby byly proplaceny, ale nepatří tyto činnosti do pracovní náplně vaší asistentky a není i v tomto případě na místě šetřit?
Děkuji za vyjádření k výše uvedeným nejasnostem.

Ing. Jan Panenka
Zastupitel MČ P5