Kompenzační dohoda - poradci

Interpelující:
Mgr. Jan Klusoň
Interpelovaný:
Monika Shaw Salajová, M.Sc.
Příloha odpovědi:

Interpelace:

Téma: „Kompenzační dohoda – poradci“
Interpelovaný: Monika Shaw Salajová, M.Sc., místostarostka MČ Praha 5
V Praze dne 16. 4. 2024

Interpelace

Vážená paní místostarostko,

v odpovědi na interpelaci týkající se poradců členů rady MČ Praha 5 za hnutí SEN 21 ze dne 18. 3. 2024 je uvedeno:

„Náklady na poradce SEN 21 jsou výsledkem politické dohody. SEN 21 přepustil post uvolněného zastupitele Pirátům a z části to dostal kompenzováno výdaji na své poradce. Celkově byl dodržen stanovený limit výdajů ve výši 2 mil. Kč.“

V souvislosti s touto „kompenzační dohodou“ Vás zdvořile žádám o zodpovězení následujících otázek (včetně předložení dokumentů):

1. Kdy byla tato „kompenzační dohoda“ uzavřena?

2. Jaký byl důvod uzavření této „kompenzační dohody“?

3. Bylo uzavření této „kompenzační dohody“ podmínkou uzavření koaliční smlouvy a stanovení počtu uvolněných radních a zastupitelů koalice?

4. Kdo tuto „kompenzační dohodu“ za Vaše politické hnutí SEN 21 uzavřel?

5. Kdo byl přítomen uzavření této „kompenzační dohody“?

6. Byla tato „kompenzační dohoda“ uzavřena písemně, či ústně?

7. Pokud byla tato „kompenzační dohoda“ uzavřena písemně, žádám o její předložení.

8. Pokud byla tato „kompenzační dohoda“ uzavřena ústně, žádám o uvedení ujednání v této „kompenzační dohodě“ obsažených.

9. Proč Vaše politické hnutí SEN 21 tuto „kompenzační dohodu“ nezveřejnilo?

10. Byla tato „kompenzační dohoda“ uzavřena na dobu určitou (např. po dobu trvání koaliční smlouvy), případně na dobu neurčitou (s rozvazovací podmínkou vázanou např. na snížení počtu uvolněných zastupitelů za Piráty)?

11. Z odpovědi na interpelaci plyne, že dle „kompenzační dohody“ byla část této dohody kompenzována výdaji na poradce, ale již není uvedeno, jak byla kompenzována další část dle této dohody. Žádám o uvedení dalších kompenzací (např. kanceláře pro dalšího zastupitele SEN 21 apod.) poskytnuté dle této „kompenzační dohody“ (vedle poradců).

12. Žádám o sdělení, podle kterého právního předpisu byla tato „kompenzační dohoda“ uzavřena, s uvedením konkrétních ustanovení právního předpisu.

Předem děkuji za Vaši odpověď a jsem s přátelským pozdravem

Mgr. Jan Klusoň
zastupitel MČ Praha 5