Parkování OC Smíchov

Věc: INTERPELACE
V Praze dne 19.12.2023

Vážená paní starostko,
Rád bych položil dotaz, jak jsou využívána pronajatá parkovací stání v OC Smíchov. MČ má v pronájmu 17 parkovacích míst, kde jedno dlouhodobě podpronajímáme České pojišťovně a.s..
Pouze 4 místa jsou v současnosti obsazena na základě žádosti asi koaličním zastupitelům. Dalších 12 míst je dlouhodobě neobsazeno. V minulosti byla tato místa nabídnuta jak koaličním, tak opozičním zastupitelům.
Tento dotaz jsem již nesčetněkrát i písemně podával i bývalému starostovi panu Pašmikovi. Nikdy mi ovšem nebylo podáno vysvětlení jak je s těmito místy naloženo. Tento stav považuji vzhledem k problematickému stavu parkovacích kapacit na Praze 5 za nepochopitelný. Proto jsem se rozhodl pro tuto formu dotazu.
Děkuji za odpověď.

Zastupitel MČ P5

Odpověď:

Vážený pan
člen ZMČ Praha 5

Praha, 16. ledna 2024
Č. j.: MC05 8613/2024

Vážený pane zastupiteli,
dovolte mi reagovat na Vaši interpelaci ve věci využívání pronajatých parkovacích stání v OC Smíchov, kterou jste vznesl na 8. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 konaném dne 19. 12. 2023.
MČ Praha 5 má, jak uvádíte ve své interpelaci, v pronájmu 17 parkovacích míst v OC Smíchov, přičemž jedno parkovací místo je pronajímáno České spořitelně a.s.
V současnosti jsou 4 místa obsazena zastupiteli.
Během roku 2023 byl prostor parkování v OC Smíchov z důvodu náročných
a rozsáhlých stavebních prací v prostoru vnitrobloku budovy Štefánikova 13,15,
kde byla omezena možnost parkování, ponechán pro potřeby Úřadu MČ Praha 5
(část služebních vozidel byla přemístěna do OC Smíchov pro uvolnění parkovacích stání v přední části vnitrobloku budovy Štefánikova 13,15). V současnosti jsou stavební práce dokončeny a parkovací stání ve vnitrobloku budovy Štefánikova 13,15 mohou být plně využívána. Z tohoto důvodu nyní projednáváme návrh využívání předmětných parkovacích míst v OC Smíchov.

Mgr. Radka Šimková
starostka MČ Praha 5