Revitalizace parku Mrázovka

Téma: Revitalizace parku Mrázovka
Interpelace

Dobrý den pane radní,

Dovoluji si položit dotaz opět na Vaši oblíbenou Bertramku. Tentokrát nikoliv ohledně Vašeho bydliště. To už je zcela zbytečné vzhledem k Vašim reakcím.
Tentokrát budu stručný a prosím o jasné odpovědí v rozsahu hodném Vašich kompetencí.

1. Jak pokračuje revitalizace parku Mrázovka, jsou dodržovány termíny?
  2. Provádí revitalizaci vítězná firma z výběrového řízení, nebo na zakázce pracují i jiné firmy (subdodávky pro vítěznou firmu). Jak bylo toto ošetřeno ve smlouvě?
  3. Jak bylo naloženo s vytěženým dřevem?
  4. Je veden stavební deník či jiný dokument obdobného charakteru a jak často a kým je vedení tohoto dokumentu kontrolováno se skutečným stavem?
  5. Byl ukončen dendrologický průzkum dřevin a jejich průklest v místech, kde by mohli ohrozit pádem či jinak návštěvníky parku? Hlavně na cestě okolo Bertramky (kde to jistě důvěrně vzhledem k Vašemu bydlišti dobře znáte).
  6. Uvažuje se s průklestem náletových dřevin v místě, kterému se říká vyhlídka? V současné době nelze toto místo vzhledem k vzrostlým náletovým dřevinám rozhodně nazvat vyhlídka.

Děkuji Vám předem za Váš čas věnovaný vyčerpávající odpovědi na výše uvedené otázky.

V Praze dne 20.6.2023
Zastupitel MČ Praha 5

Odpověď:

Vážený pan
zastupitel MČ Praha 5
Odpověď na interpelaci ze dne 20.06.2023

Vážený pane zastupiteli,

zpočátku děkuji za věcnou interpelaci, kterých se na mou osobu moc nedostává. Většina Vašich otázek se netýká mé gesce, proto jsem požádal o spolupráci místostarostu Ing. arch. Radka Janouška.

1. Revitalizace parku Mrázovka probíhá podle termínů uvedených v platné a účinné smlouvě.
  2. Revitalizaci provádí vítězná firma z výběrového řízení. Poddodavatele nevyužívá. Problematika využití poddodavatelů je uvedena v článku 10 smlouvy o dílo.
  3. S vytěženým dřevem bylo naloženo dle požadavku příspěvkové organizace Lesy hl. m. Prahy, jež zajišťuje správu městských lesů.
  4. Zhotovitel vede stavební deník od zahájení provádění díla. Do stavebního deníku jsou denně zapisovány záznamy o průběhu prací, kontrolách přejímání prací a všech dalších důležitých okolnostech. Za účelem kontroly probíhajících stavebních prací se konají každý týden pravidelné kontrolní dny.
  5. Dendrologický průzkum dřevin byl ukončen.
  6. Ano, realizace prořezu náletových dřevin bude provedena v rámci dodatečných prací.

Ještě jednou Vám děkuji za věcnou interpelaci a neváhejte se na mě obrátit v dalších otázkách. Jen Vás prosím, aby se alespoň z většiny týkaly mé gesce.

radní Prahy 5 pro veřejný prostor a životní prostředí

Praha 18.07.2023