Existuje dvojí metr na radnici MČ P5?

Datum interpelace:
20. 06. 2023
Datum odpovědi:
18. 07. 2023
Interpelující:
Interpelovaný:

Interpelace:

předseda Výboru školského
Štefánikova 13-15
Téma: Činnost uvolněného předsedy Výboru školského pro agendu školství
Interpelace: Existuje dvojí metr na radnici MČ P5?

Vážený pane předsedo,

děkuji za Vaši rychlou a vyčerpávající odpověď na interpelaci ze dne 25.4.2023.
Bohužel jsem jí shledal vyčerpávající jenom svým rozsahem, nikoliv svým obsahem.
Ve své odpovědí uvádíte například, že provádíte „Analytickou práci týkající se agendy“. Prosím o přiblížení konkrétních výsledků této analytické činnost, stejně tak uvádíte mimo jiné „Tvorbu dokumentů a podkladů vztahujících se k věcné realizaci agendy“, i v tomto případě bych prosil o konkrétní výsledky. Je mi líto, ale vzhledem k tomu, že je veřejně známo, že členové strany Pirátů mají za úkol vést si záznamy o schůzkách a podobných aktivitách, prosím o zveřejnění konkrétní činnosti alespoň za období od interpelace ze dne 25.4.2023 k dnešnímu datu tj. 20.6.2023. Jevilo by se to jako velmi seriózní vzhledem k probíhající akci na radnici P5 s názvem eFIT v rámci „zkvalitnění služby občanům“. Jistě by to napomohlo k odstranění bariery v podobě „dvojího metru“, která může být vnímána zaměstnanci mezi nimi a uvolněnými (dobře placenými) zastupiteli.
Ještě bych rád připomenul, že citace judikatury byla v interpelaci ze dne 25.4.2023 jenom jako příklad možného aplikování.

Zastupitel MČ Praha 5

Odpověď:

Vážený pan
zastupitel MČ Praha 5

V Praze dne 18.července 2023

Odpověď na interpelaci z 5. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5 ze dne 20.6.2023

Vážený pane zastupiteli,

dovolte mi reagovat na Vaši interpelaci vznesenou na 5.zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 konaném dne 20.6.2023. Na základě Vaší interpelace níže uvádím odpovědi na vznesené dotazy:

Mezi analytické práce týkající se agendy jsem například participoval na:

• analýze spotřeby energie na školách – na základě této analýzy byla provedena za mé přítomnosti dražba energií pro MČ Praha 5, která přinese městské části značné finanční úspory.
  • analýze možností úspor v rozpočtech škol – osobně jsem revidoval provozní a investiční náklady v jednotlivých školách s cílem co nejefektivnějšího využití prostředků. Tato zjištění budou využita při sestavování rozpočtu pro následující rok.
  • porovnání hospodaření vybraných škol v rámci pracovní skupiny.

K tvorbě dokumentů a podkladů vztahujících se k věcné realizaci agendy patří například:

• evidence a obsazení zástupců MČ ve školských radách
  • příprava podkladů pro školský výbor
  • posouzení požadavků a návrhy na přidělení školských dotací
  • příprava a konzultace podkladů pro energetický management
  • příprava participativního rozpočtu pro základní školy
  • příprava struktury komunikačního webu mezi školami a městskou částí Praha 5

Máte pravdu, že si Piráti mají vést záznamy o schůzkách. Dle pravidel se však jedná o schůzky s představiteli byznysu, ostatních politických stran, neziskových sdružení a jiných subjektů, které chtějí zjistit od našich představitelů informace nebo ovlivnit jejich rozhodování. Vzhledem k tomu, že do současné doby žádná taková schůzka neproběhla, není co vykazovat.

Oceňuji Váš zájem o agendu školství. Kterýkoliv zastupitel i kterýkoliv občan Prahy 5 může přijít přímo za mnou a seznámit se s dalšími podrobnostmi.

S pozdravem,

zastupitel MČ Praha 5