Radlická radiála

Věc: Interpelace
Téma: Radlická radiála

Vážený pane starosto,
Radlická radiála je dlouhodobě jedno z hlavních témat Prahy 5. Můžete prosím odpovědět na tyto otázky:
– Jaký konkrétní postoj zaujímáte vy a vaše uskupení Praha 5 Sobě k dostavbě RR?

– Jak je možné, že členové uskupení P5 Sobě (např. paní Mgr. Šimková) navštěvují schůze SVJ v Jinonicích s peticí, která není shodná s názorem MČ Prahy, a presentují se se svými zastupitelskými vizitkami MČ P5?

– Cituji z petice:
„Jsme zásadně proti, aby nevhodný projekt z roku 2017 získal územní rozhodnutí a případné změny se řešily následně. Máme obavy, že navrhované změny se v budoucnosti neuskuteční a RR bude postavena dle starých návrhů (2017), tedy nezakrytá část kolem sídliště Botanika, estakáda v oblasti Jinonického zámečku a oddělené tunely v okolí Tyršovy školy.
Naším zájmem není výstavbu brzdit nebo blokovat.“

Děkuji za odpověď.

Ing. Jan Panenka, zastupitel MČ Praha 5

Odpověď:

Vážený pan
Ing. Jan Panenka
člen ZMČ Praha 5

Praha 18. července 2023

Č. j.: MC05 147732/2023

Vážený pane zastupiteli,

dovolte mi reagovat na Vaši interpelaci vznesenou na 5. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 konaném dne 20. 6. 2023 s názvem „Radlická radiála“.
Ve Vašem vystoupení jste vznesl dotazy následujícího znění:

1. „… Jaký konkrétní postoj zaujímáte vy a vaše uskupení Praha 5 Sobě k dostavbě RR?
  2. Jak je možné, že členové uskupení P5 Sobě (např. paní Mgr. Šimková) navštěvují schůze SVJ v Jinonicích s peticí, která není shodná s názorem MČ Prahy 5, a prezentují se se svými zastupitelskými vizitkami MČ P5?“

K Vašim dvěma otázkám uvádím následující:

1. Můj postoj k dostavbě Radlické radiály, stejně jako postoj Prahy 5 Sobě,
    je obsažen v usnesení RMČ Praha 5 z 24.04.2023, tedy podporujeme úpravy projektu radiály, aby se významně zmenšily dopady stavby na okolí a došlo k odblokování přípravy projektu. Pokud jde o další procesní postup, tj. zda má nebo nemá být pokračováno v probíhajícím územním řízení, k tomu se RMČ Praha 5 nevyjadřovala. Čekáme na zpracování analýz na půdě magistrátu.
  2. Je všeobecně známo, že členové Prahy 5 Sobě nejen z Jinonic dlouhodobě podporují úpravy v projektu radiály. Pokud Mgr. Šimková nějakou schůzi SVJ navštívila, šlo o její občanskou aktivitu, na kterou má plné právo.

starosta