Nehlášení střetu zájmu při hlasování

Datum interpelace:
07. 03. 2023
Datum odpovědi:
22. 03. 2023
Interpelující:
Interpelovaný:
Michal Kočandrle

Interpelace:

Interpelace na uvolněného předsedu, i když jiné, Komise sportu p. Kočandrleho

Vážený pane předsedo

Jako řadový člen Komise pro sport jsem byl uveden v omyl Vaším jednáním. Při zasedání Vámi vedené Komise byl dne 11.1.2023 projednáván bod „Informace o situaci ve SKUS“. Tedy situace v SK Uhelné sklady.

Při projednávání a následném hlasování však nezaznělo, že jste na situaci v tomto sportovním klubu osobně zainteresován a podílíte se na jeho činnosti. Chci Vás tedy požádat o vysvětlení Vaší role a přijetí opatření, která zamezí podobnému matení v budoucnu.

Předem děkuji za Vaši reakci

MgA. David Dušek
Zastupitel za hnutí Starostové a nezávislí

V Praze 5 dne 7. března 2023

Odpověď:

Vážený pan
Zastupitel MČ Praha 5

V Praze dne 14. 3. 2023

Odpověď na interpelaci z 3. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5 ze dne 7. 3. 2023

Vážený pane zastupiteli,

Ve vaší interpelaci máte patrně na mysli bod
1. zasedání Komise sportu
9. bod programu: Informace o situaci v SKUS , kde materiál zpracoval Odbor vnějších vztahů
a komunikace vedený panem Radimem Otépkou.
Šlo o seznámení komise s technickým materiálem
POSOUZENÍ ZPŮSOBU PROVEDENÍ REKONSTRUKCE ZATEPLENÍ VÍCEÚČELOVÉ HALY SK UHELNÉ SKLADY, Z.S., objednané odborem u firmy FETTERS MANAGEMENT, s.r.o. v minulém volebním období, kdy jsem v komisi sportu ani na radnici nepůsobil.

V klubu SKUS nejsem statutárem právnické osoby spolku, stejně tak jako žádný další člen oddílu fotbalu. Zastávám neplacenou, dobrovolnickou pozici předsedy oddílu. Zabývám se, v souladu s popisem funkce ve stanovách spolku, administrací sportovní činnosti tohoto oddílu, a to především organizací dětských a mládežnických kategorií a soutěží.

Jakožto předseda komise jsem byl účasten přednesení Informace o situaci v SKUS
a tuto informaci jsem vzal na vědomí. Tak také znělo usnesení.
Nevím tedy, v této situaci, jak by vás fakt že beru na vědomí tento technický materiál mohl přesně uvést v omyl, případně v jaký omyl.

Komise nehlasovala, jen brala na vědomí předloženou technickou zprávu,
proto nebyl důvod se ze souhlasu s usnesením “Komise bere na vědomí” jakkoli vylučovat.

Doufám, že Vás moje vysvětlení uspokojilo

S pozdravem,

Michal Kočandrle